Pijany kierowca

i

Autor: SHUTTERSTOCK zdjęcie ilustracyjne

Miał 1,5 promila...

Warszawa. Pijany kierowca staranował pieszą na chodniku. Zatrzymali go świadkowie

2023-01-11 20:54

Przerażające sceny rozegrały się w środowe (11 stycznia) popołudnie na warszawskim Targówku. Kierowca osobowego auta nagle zjechał na chodnik i potrącił idącą akurat tamtędy kobietę. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Tragedia w Warszawie. Pijany kierowca potrącił pieszą na chodniku

Do wypadku doszło około godz. 17 przy ul. Orłowskiej na warszawskim Targówku. Jak podaje PAP, kierowca jadący osobowym renault nagle zjechał z jezdni, dosłownie wpadł na chodnik i uderzył w przechodzącą nim pieszą. Do przerażającego wydarzenia doszło na oczach policjantów będących po służbie. Funkcjonariusze od razu rzucili się na pomoc.

Wypadek w Warszawie. Świadkami policjanci po służbie

"Jeden z nich udzielił pomocy pokrzywdzonej, a drugi zatrzymał kierującego i uniemożliwił mu dalszą jazdę" - przekazała sierżant sztabowa Gabriela Putyra z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. Nie wiadomo, w jakim dokładnie jest stanie poszkodowana, wiadomo natomiast, że została przewieziona do szpitala. Dodatkowo po badaniu okazało się, że kierowca był pijany. W organizmie miał ponad półtora promila alkoholu.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Potrącenie rowerzystki uchwycił miejski monitoring
Nasi Partnerzy polecają