Ukradli zabytkowy miedziany piec. Pocięli go na części i sprzedali!

2020-09-23 17:23 Magdalena Król
Ukradli zabytkowy miedziany piec. Pocięli go na części i sprzedali!
Autor: KPP w Grójcu Ukradli zabytkowy miedziany piec. Pocięli go na części i sprzedali!

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez kryminalnych z Grójca. Są oni podejrzewani o kradzież metalowych elementów zabytkowego pieca ze starej gorzelni. Odzyskano mienie oraz cześć pieniędzy pozyskanych z nielegalnej sprzedaży. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek w nocy ktoś wyłamał zamki w drzwiach wejściowych i wszedł do pomieszczeń starej gorzelni w Dańkowie. Następnie ukradł miedziany piec, który jest zabytkiem o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

- Policjanci natychmiast zajęli się sprawą kradzieży. Dzięki zabezpieczeniom, jakie zainstalował właściciel gorzelni oraz dobremu rozpoznaniu operacyjnemu, kryminalni jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Mogielnica – poinformowała nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

U jednego ze sprawców podczas przeszukania ujawniono część skradzionego pieca. Niestety jego elementy były już zniszczone. Sprawcy pocięli urządzenie, a pozostałe jego części znaleziono w jednym z punktów skupu złomu w Grójcu. Zabezpieczono również część pieniędzy, które sprawcy zarobili sprzedając pocięte elementy pieca. 22 i 24-latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia zabytku. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.