W nocy może być niebezpiecznie! Jest ostrzeżenie IMGW

2019-12-03 16:13 MK
W nocy może być niebezpiecznie! Jest ostrzeżenie IMGW
Autor: pixabay.com Dzisiejszej nocy mogą wystąpić marznące deszcze oraz mżawki.

W Radomiu i powiecie radomskim pogoda jest bardziej zimowa. Dzisiejszej nocy mogą wystąpić marznące deszcze oraz mżawki. Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej we wtorek rano wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem dla czterech województw.

Alertem pogodowym jest objęte również województwo mazowieckie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują wystąpienie miejscami opadów marznącego deszczu oraz mżawki, które mogą spowodować na drogach gołoledź. Ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało wydane dla powiatów: Radom, radomskiego, przysuskiego, białobrzeskiego, kozienickiego, zwoleńskiego, lipskiego oraz szydłowieckiego i obowiązuje od godz. 6.00 dnia 4 grudnia do godz. 13.00. Natomiast w powiecie grójeckim ostrzeżenie obowiązuje od godz. 1.00 w dniu 4 grudnia do godz. 11.00.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Należy również spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym.