W środę wielka akcja policji. Co będą sprawdzać?

2019-11-20 8:16 MK
W  środę wielka akcja policji. Co będą sprawdzać?
Autor: Komenda Stołeczna Policji Stróże prawa będą sprawdzać sprawdzą stan technicznym pojazdów oraz toksyczność spalin.

W środę, 20 listopada, policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne „SMOG”. Głównym celem kontroli jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdu oraz emisję spalin. Policjanci będę kontrolować auta nie tylko na terenie Radomia, ale także województwa mazowieckiego i całej Polski.

W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić działania od wczesnych godzin rannych. Stróże prawa będą sprawdzać czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności, a także sprawdzą stan technicznym pojazdów. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów niesprawnych technicznie.

Prowadzone działania będą miały również charakter edukacyjny. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko efekt działalności fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów, które emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.