Wybuch w Nowym Kiełbowie. Rodzina bez dachu nad głową. Ruszyła LAWINA pomocy!

2020-11-17 22:13 Rafał Strzelec
Wybuch w Nowym Kiełbowie. Rodzina bez dachu nad głową. Ruszyła LAWINA pomocy!
Autor: OSP Żdżary

Wybuch w miejscowości Nowy Kiełbów pod Białobrzegami. Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia był wybuch pieca. Jedna osoba została przetransportowana do szpitala. Cała rodzina została bez dachu nad głową. Na szczęście ludzie dobrej woli rozpoczęli akcję wsparcia dla poszkodowanych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 20.00. W jednym z domów w miejscowości Nowy Kiełbów doszło najprawdopodobniej do wybuchu pieca. Na miejscu interweniowało aż 20 zastępów straży pożarnej. W wyniku zdarzenia poszkodowany został 35-letni mężczyzna. Jak podaje serwis rdc.pl poparzenia pierwszego i drugiego stopnia obejmują 40 proc. ciała mężczyzny. Prócz niego w budynku znajdowała się matka z dwojgiem dzieci i babcia, ale nic im się nie stało.

MASAKRA. Ksiądz wyciągnął broń i pociągnął za spust! Ranił żołnierza

Rodzina została bez dachu nad głową. Na szczęście ludzie ruszyli z pomocą. - Zrobimy wszystko, żeby pomóc tej rodzinie. Ludzie chcą wpłacać pieniążki, chcą pomóc w odbudowie domu. My również włączymy się w akcję. Znam osobiście poszkodowaną rodzinę - mówi w rozmowie z RDC wójt gminy Stara Błotnica Marcin Kozdrach. Wsparcie zaoferowali również wolontariusze z organizacji "Widzialna Reka".

Jastrzębie-Zdrój. Mieli znaleźć 13-latkę w obcym mieszkaniu. Tego się nie spodziewali!

Każdy z nas może pomóc rodzinie. W sieci trwa zbiórka na rzecz 35-letniego Karola i jego bliskich. Warto ich wesprzeć tym bardziej, że rodzina dopiero co przechodziła trudniejsze chwile. Córka pana Karola choruje bowiem na aplazję szpiku kostnego. Dziewczynka wracała do zdrowia, ale teraz na drodze do pełni szczęścia stanęła kolejna tragedia.

Zbiórka na rzecz rodziny odbywa się w tym miejscu: Pomóżmy Karolowi i jego rodzinie, którzy stracili dom w wybuchu pieca

Pomagają rodzinie, która straciła dom w wybuchu