QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Polskie morze. Bez 11/15 nie waż się pokazać z parawanem na plaży

2021-07-29 5:00
Gdańsk, plaża, polskie morze
Autor: Maciej Gostyński

Znasz polskie morze jak własną kieszeń? Cały rok czekasz, żeby usłyszeć na plaży głośne okrzyki sprzedawców, jak np. "jagodzianki dwu smakowe, jagodowo-jagodowe", czy też "i prezydent w Belwederze kukurydzę od nas bierze"? Gardzisz turystami, którzy wybierają wakacje w innych miejscach? Jeśli tak, ten quiz jest stworzony dla ciebie! Zdobądź minimum 11 punktów, żeby mieć pełne prawo do pójścia na plażę z parawanem.

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE