QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Pomyśl o aplikowaniu do MENSY już od 7/10

2022-06-13 5:00
Quiz z wiedzy ogólnej
Autor: SHUTTERSTOCK Quiz z wiedzy ogólnej

Jest poniedziałek, jest i nowy quiz "Super Expressu", w którym sprawdzamy stan waszej wiedzy ogólnej. Łatwo nie będzie! Jesteśmy zdania, że już wskazując na 7 poprawnych odpowiedzi śmiało można zacząć rozważać swoją aplikację do MENSY, czyli największego i najstarszego stowarzyszenia ludzi o wysokim ilorazie inteligencji. Podejmiesz wyzwanie?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Pomyśl o aplikowaniu do MENSY już od 7/10

Pytanie 1 z 10
Który z poniższych polityków wprowadził jako pierwszy świadczenia emerytalne?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE