Pociąg Intercity

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Chwile grozy w pociągu

15-latek zaatakował kierownika pociągu. Młody bandyta uderzył go w twarz i zniszczył okulary

2023-02-03 20:33

To nie była spokojna podróż pociągiem. Bez żadnego powodu 15-latek zaatakował kierownika pociągu, bił go pięściami po twarzy i zniszczył okulary. Jak się później okazało, agresywny nastolatek był poszukiwany.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, 27 stycznia, w pociągu relacji Rzeszów Główny-Tarnów. Kierownik pociągu powiadomił dyżurnego Straży Ochrony Kolei w Dębicy, że został pobity przez awanturującego się pasażera.

Po chwili skład dojechał do stacji Dębica, gdzie czekali już funkcjonariusze SOK. Pobity kolejarz wskazał im sprawcę pobicia. W trakcie dalszych czynności ustalono, że 15-latek podczas postoju na przystanku osobowym w Lubinie, bez powodu uderzył pięciokrotnie pięścią w twarz pokrzywdzonego, powodując widoczne obrażenia twarzy oraz niszcząc mu okulary. W chwili ujęcia nastolatek był bardzo spokojny.

Chłopak został przekazany policjantom. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 15-letni mieszkaniec Chorzowa jest poszukiwany, gdyż samowolnie opuścił Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lubaczowie.

Obrażenia kierownika pociągu nie okazały się na szczęście groźne. Poszkodowany odmówił pomocy lekarskiej i kontynuował dalszą jazdę. Z powodu incydentu, pociąg doznał 19 minut opóźnienia.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Wjechał w rozpędzony pociąg! Huk i trzask miażdżonego auta