8-letnia dziewczynka znaleziona w zaroślach. Była wystarszona i zziębnięta

i

Autor: Policja Podkarpacka 8-letnia dziewczynka niepostrzeżenie oddaliła się z podwórka i była poszukiwana przez policję.

Szczęśliwy finał poszukiwań

8-letnia dziewczynka znaleziona w zaroślach. Była wystraszona i zziębnięta

2022-10-31 17:17

Szczęśliwy finał miały poszukiwania 8-letniej dziewczynki z gminy Pysznica, która niepostrzeżenie dla członków rodziny oddaliła się z podwórka. Bliscy dziecka poprosili policję o pomoc w znalezieniu 8-latki. Udało się to po dwugodzinnej akcji. Dziewczynka przebywała w zaroślach, była wystraszona i zziębnięta. Profilaktycznie trafiła do szpitala na obserwację.

Pysznica. Zaginęła 8-letnia dziewczynka. Niepostrzeżenie oddaliła się z podwórka

Wieczorem w sobotę, 29 października policja otrzymała zgłoszenie od bliskich 8-letniej dziewczynki z gminy Pysznica, która niepostrzeżenie wymknęła się z podwórka i zniknęła. Bliscy zaczęli jej szukać, a gdy ich starania nie przynosiły rezultatu, wszczęli alarm i poprosili o pomoc mundurowych. Do akcji poszukiwawczej natychmiast skierowano policjantów stalowowolskiej jednostki. W działania aktywnie włączyli się strażacy, a także sąsiedzi dziewczynki. Do poszukiwań zaangażowano również przewodnika z psem tropiącym.

Szczęśliwy finał akcji poszukiwawczej

Po godzinie 20.00 policjanci zauważyli dziewczynkę w zaroślach nieopodal domu. Wystraszone i zziębnięte dziecko zostało przekazane wezwanym na miejsce ratownikom medycznym, którzy po udzieleniu 8-latce pierwszej pomocy, zadecydowali o przewiezieniu jej do szpitala na obserwację. Policja apeluje do opiekunów dzieci o odpowiedzialne zachowanie podczas sprawowania pieczy nad nieletnimi. W przypadku zaginięć należy zgłosić ten fakt, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?
Kraków: ławka za 228 tysięcy złotych zaczęła pękać. Egzotyczne drewno nie wytrzymało polskiego klimatu