Afera szczepionkowa w Rzeszowie. CM Medyk pisze list otwarty do posła Jońskiego!

i

Autor: alirazagurmani9272 /Pixabay.com Afera szczepionkowa w Rzeszowie. CM Medyk pisze list otwarty do posła Jońskiego!

Afera szczepionkowa w Rzeszowie. CM Medyk pisze list otwarty do posła Jońskiego!

2021-04-29 13:13

Centrum Medyczne Medyk publikuje list otwarty do posła KO, Dariusza Jońskiego. Poseł KO, Dariusz Joński, opublikował w mediach społecznościowych informację, z której wynika, że do Rzeszowa, a konkretnie do Centrum Medycznego Medyk trafiło od początku roku do 8 kwietnia 230 tysięcy szczepionek. Wczoraj (środa) CM Medyk wysłał do redakcji oświadczenie w tej sprawie, dziś publikuje list otwarty do Jońskiego.

Dariusz Joński kontra CM Medyk

Poseł Dariusz Joński opublikował na Twitterze informację o tym, że do Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie miało trafić od początku roku do 8 kwietnia 230 tysięcy szczepionek. „BUM! Prywatny podmiot -„Medyk” w Rzeszowie otrzymał z RARS do 8 kwietnia ponad 230 000 dawek szczepionek! Znacie drugi taki podmiot prywatny w kraju?” - pytał na Twitterze. Takie informacje padły też podczas konferencji prasowej w środę, 28 kwietnia. Wczoraj CM Medyk wydało oświadczenie w tej sprawie.

- Informujemy, że: do dnia 8 kwietnia (data którą podaje Pan Poseł) CM Medyk otrzymało poniżej 125 000 dawek szczepionek, a nie jak podaje Pan Poseł 230 000 dawek. Ponadto uzupełniamy, że nie szczepimy wyłącznie osób będących mieszkańcami Rzeszowa. Szczepienia prowadzimy na terenie całego województwa podkarpackiego, gdzie CM Medyk ma blisko 100 punktów szczepień. Szczepimy w domach osób obłożnie chorych, w wielu peryferyjnych gminach, w miejscach gdzie nikt nie chciał się tego podjąć. Jesteśmy obecnie najlepiej skontrolowanym podmiotem w Polsce. - czytamy w oświadczeniu.

Więcej: 230 tysięcy szczepionek dla Rzeszowa? CM Medyk odpiera: "nieprawdziwe informacje"

Dziś (czwartek, 29 kwietnia) CM Medyk opublikowało list otwarty do posła Dariusza  Jońskiego. List publikujemy w całości:

Szanowny Panie Pośle,

przedstawił Pan wczoraj dane pozyskane od Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych wskazując, że otrzymaliśmy ponad 230.000 dawek szczepionek. Wyjaśniliśmy Panu, że otrzymaliśmy tylko niespełna 125.000 dawek (stan na dzień 8 kwietnia). Pyta Pan gdzie jest brakujące 100 tys.? Może się okazać, że odpowiedź jest bardzo prosta, a wynika ona z niepoprawnej interpretacji pozyskanych danych. Według nas trzeba brać pod uwagę kolumnę z datą dostawy. Pozostałe kolumny to prawdopodobnie zamówienia, które anulowano/nie zrealizowano z różnych przyczyn. Panie Pośle, wszystkim nam zależy na prawdzie i rzetelności. Szczególnie w tak trudnym okresie jakim jest pandemia. Bardzo prosimy, aby Pan rzetelnie zbierał i poprawnie analizował dane. Wiemy, że ma Pan dużo pracy, wiele spotkań, komisji, obowiązków, wiele Twittów do wysłania. Ale w czasach pandemii rzetelność i prawda są ponad wszystkim. Walczmy o to razem, bo tylko tak społeczeństwo może zaufać, że to co robimy jest dla bezpieczeństwa wszystkich. Zaznaczamy, iż będziemy stanowczo reagowali na każdą nieprawdziwą informację. Sprzeciwiamy się bowiem szerzeniu fake newsów. Mamy nadzieję, że Panu także na tym zależy. Jeśli tak, to prosimy, aby z równą intensywnością po sprawdzeniu powyższych danych sprostował je Pan. Nie musi nas Pan przepraszać, bo najlepszym sposobem na to będzie weryfikacja danych. Prosimy również na przyszłość pamiętać, że na Podkarpaciu jest kilka firm o nazwie Medyk, ale Centrum Medyczne MEDYK tylko jedno ?

Z uszanowaniem, Zarząd i Dyrekcja Centrum Medycznego MEDYK

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie