Asseco Resovia w Galerii Rzeszów! Siatkarze zaprezentowali się kibicom [ZDJĘCIA]

2019-10-22 22:55 Bartosz Leja
Prezentacja siatkarzy Asseco Resovii przed sezonem 2019/2020
Autor: Bartosz Leja Prezentacja siatkarzy Asseco Resovii przed sezonem 2019/2020

To było wielkie sportowe (i nie tylko) show! Nowa drużyna Asseco Resovii, która już za kilka dni rozpocznie ligowy sezon spotkała się z kibicami podczas oficjalnej prezentacji w Galerii Rzeszów.

W uroczystej prezentacji drużyny siatkarskiej dumy Podkarpacia uczestniczyło kilkuset kibiców, którzy zjawili się w Galerii Rzeszów. Zanim jednak na scenę wkroczyli główni bohaterowie wieczoru, wszystkich rozgrzał piosenkarze Mateusz Ziółko z zespołem, który zaprezentował zarówno własne kompozycje, jak i znane zagraniczne hity rockowe.

Później prowadzenie imprezy przejął znany dziennikarz Polsatu Sport, siatkarski komentator i ekspert, Jerzy Mielewski. To właśnie on stopniowo zwiększał emocje i wprowadzał siatkarskie smaczki, które zapowiadały zbliżający się wielkimi krokami sezon PlusLigi 2019/2020. Na scenie pojawiły się także cheerleaderki SensDance oraz grupa St8workout, która zaprezentowała imponujące akrobacje gimnastyczne na drążkach.

Jednym z najważniejszych punktów wieczoru była także prezentacja nowych koszulek meczowych Asseco Resovii, których łącznie będzie aż cztery. To w nich przed własną publicznością oraz na wyjazdach będą się prezentować reprezentanci siedmiokrotnego mistrza Polski.

Później nadszedł czas na największych bohaterów, czyli siatkarzy, którzy w nowym sezonie będą reprezentować barwy klubu ze stolicy Podkarpacia, a także sztab szkoleniowy. Każdy z zawodników i trenerów przebiegł po czerwonym dywanie i przybijał piątki rozentuzjazmowanym kibicom, aby w końcu zasiąść na scenie. Zawodnicy opowiedzieli o swoich oczekiwaniach i odczuciach przed startującym sezonem. Zgodnie, na czele z prezesem klubu Krzysztofem Ignaczakiem i trenerem Piotrem Gruszką, zapewniali jedno - w planach jest walka o najwyższe cele.

A jak będzie? Pierwszy poważny sprawdzian już w najbliższą niedzielę, kiedy to Resoviacy zmierzą się w pierwszym ligowym meczu (wyjazdowym) z GKS-em Katowice. Startujemy 27 października o godz. 14:45. Pierwszym meczem przed własną publicznością na Hali Podpromie będzie natomiast potyczka z klubem MKS Ślepsk Malow Suwałki (30 października, godz. 17:30). Transmisje ze zmagań siatkarskiej PlusLigi będą dostępne na Polsacie Sport.

Kadra Asseco Resovii Rzeszów na sezon 2019/2010:

  • Rozgrywający: Marcin Komenda, Kawika Shoji.
  • Atakujący: Zbigniew Bartman, Damian Schulz.
  • Środkowi: Bartłomiej Krulicki, Grzegorz Kosok, Bartłomiej Lemański, Marcin Możdżonek.
  • Przyjmujący: Tomas Rousseaux, Nicholas Noag, Rafał Buszek, Nicolas Marechal, Michał Kowal.
  • Libero: Luke Perry, Bartosz Mariański.

Trener: Piotr Gruszka
Drugi trener: Wojciech Serafin