Asseco RESOVIA z pierwszym ZWYCIĘSTWEM w sezonie w siatkarskiej PlusLidze!

2019-11-07 12:19 BL
Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów
Autor: Bartosz Leja Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów

Kibice Asseco Resovii doczekali się triumfu swojej drużyny w siatkarskiej PlusLidze. W pojedynku z BKS Visłą Bydgoszcz podopieczni trenera Piotra Gruszki uporali się z rywalami w trzech setach.

Siatkarze z Rzeszowa rozpoczęli sezon 2019/2020 fatalnie, bo od trzech porażek. W podkarpacką drużynę zaczęła się wkradać nerwowość i niepewność, dlatego kolejne spotkanie z ekipą z Bydgoszczy było bardzo istotne dla przełamania tej złej passy.

Już pierwsze wymiany meczu mogły niepokoić, ponieważ goście uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. To utrzymywało się przez długi czas, a Resoviacy starali się gonić wynik. To udało się przy stanie 17:17. Wtedy na czoło wysunęli się gospodarze, którym piłkę setową zapewnił Zbigniew Bartman. Zwycięskiego seta zakończył asem serwisowym jeden z najmocniejszych punktów zespołu w poprzednich spotkaniach, Nicholas Hoag. Nale zauważyć jednak, że spora w tym zasługa słabo grającej ekipy bydgoszczan, którzy popełniali wiele błędów, szczególnie na polu serwisowym.

W drugim secie Resovia poczuła się jakby pewniej i przed własną publicznością zaczęła przeważać. Rzeszowianie cały czas utrzymywali kilka punktów przewagi i trzymali rywali na dystans. Podczas drugiej przerwy technicznej prowadzenie wynosiło już 16:10. Rywali stać było tylko na zbliżenie się do rzeszowian. Resovia wygrała ostatecznie tę partię bardzo wysoko, bo 25:18.

Trzeci set mógł nieco przypominać ten pierwszy, ponieważ do głosu znów coraz częściej dochodzili siatkarze BKS Visły Bydgoszcz. Obie drużyny nie wystrzegły się błędów, jednak ostatecznie to Asseco Resovia popełniła ich mniej. Ostatni akcent i punkt spotkania należał do kanadyjskiego przyjmującego, Hoaga, który został też wybrany MVP spotkania. Trzeba też zaznaczyć, że rzeszowska drużyna grała osłabiona brakiem narzekających na urazy Bartłomieja Lemańskiego, Marcina Możdżonka, Tomasa Rousseaux oraz Damiana Schulza.

Kolejny mecz w siatkarskiej PlusLidze, czeka Asseco Resovię już w sobotę (9 listopada, godz. 20:30). Siatkarze z Podkarpacia zmierza się na wyjeździe z klubem Cuprum Lubin. Transmisja na Polsacie Sport.

Asseco Resovia – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:18, 25:22)

Składy:
Resovia: Komenda, Bartman, Hoag, Marechal, Kosok, Krulicki, Perry (libero), Shoji, Mariański (libero). Trener: Piotr Gruszka.
Visła: Gil, Gałązka, Stern, Kalembka, Quiroga, Urbanowicz, Szymura (libero), Woch, Gryc, Lipiński, Bonisławski (libero), Cieślik. Trener: Przemysław Michalczyk.