GRUNWALDZKA w Rzeszowie do remontu, ale przyszłym roku [ZDJĘCIA]

2019-11-06 13:28 wk
Ulica Grunwaldzka w Rzeszowie do remontu
Autor: Weronika Kasza Ulica Grunwaldzka w Rzeszowie do remontu

Kolejny rzeszowski deptak Grunwaldzka ma zyskać podobny wygląd, jak zrewitalizowane wcześniej ulice 3-go Maja oraz Kościuszki. Przetarg miasto chce ogłosić na początku przyszłego roku, a może nawet jeszcze pod koniec tego.

Ulica Grunwaldzka, podobnie, jak 3-go Maja i Kościuszki, jest jedną z najczęściej wybieranych przez rzeszowian tras, prowadzących w kierunku Rynku. Śladem poprzednich inwestycji wykonanych przez ratusz, nadszedł czas na deptak przy ul. Grunwaldzkiej. Ten ma zostać wyłożony płytami granitowymi, wymienione mają zostać także elementy tzw. małej architektury – kosze na śmieci, latarnie czy ławki.

Prace będą podzielone na dwa etapy. O szczegółach mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa

- Mamy dokumentację na całość ulicy Grunwaldzkiej, która została podzielona na dwie części. Pierwszy etap, to etap od ulicy Kościuszki do Matejki, następnie od Matejki, do końca - powiedział Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta miasta Rzeszowa.

Na miejsce prac najpierw wejdą jednak archeolodzy. Ratusz liczy, że ich poszukiwania śladów historii nie potrwają długo i do wakacji deptak uda się wyremontować.