Atak na kontrolera w autobusie MPK! 18-latek jechał na gapę

i

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa /zdjęcie ilustracyjne Atak na kontrolera w autobusie MPK! 18-latek jechał na gapę

Straszne!

Atak na kontrolera w autobusie MPK! 18-latek jechał na gapę

2023-08-02 20:17

Do tych szokujących scen doszło w Rzeszowie w jednym z miejskich autobusów. 18-latek miał podróżować "na gapę", więc kontrola biletów była mu nie na rękę. Doszło do szarpaniny, w pewnym momencie kontroler otrzymał taki cios, że upadł na podłogę!

Do tych scen grozy doszło we wtorek (25 lipca 2023) w jednym z rzeszowskich autobusów MPK. Kontrolerzy weszli do autobusu, by sprawdzić, czy pasażerowie mają bilety. Okazało się, że 18-latek jechał na gapę, ale najwyraźniej nie chciał pogodzić się z otrzymaniem mandatu.

- Okazało się, że jeden z pasażerów, młody mężczyzna, nie posiada biletu. W związku z tym kontrolerzy chcieli go wylegitymować, wypisać mandat - powiedział Maciej Chłodnicki z Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie w rozmowie z Polsat News.

Doszło do szarpaniny.

- Młody człowiek zaczął atakować kontrolerów, w pewnym momencie jednego z nich uderzył tak, że upadł. W związku z tym kontrolerzy poprosili, aby kierowca zamknął wszystkie drzwi i pojechał od razu pod komendę miejską policji - dodał Maciej Chłodnicki.  

Jak się okazało, napastnikiem był 18-latek, obywatel Ukrainy. Jak podaje Polsat News, zaatakowany kontroler nie doznał poważnych obrażeń, przebywa na zwolnieniu lekarskim. Mężczyzna złożył zawiadomienie na policję. Mundurowi prowadzą postępowanie pod kątem naruszenia czynności narządów ciała i kierowania gróźb karalnych.

Zabytkowa willa straszy w centrum miasta
Sonda
Czy lubisz podróżować autobusami?