"Bestia ze wschodu" nadciąga nad Podkarpacie? Przewidują SYBERYJSKIE mrozy

2021-01-05 9:10 ap
Bestia ze wschodu nadciąga nad Podkarpacie? Przewidują SYBERYSKIE mrozy
Autor: Free-Photos / Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Syberyjski mróz, okrzyknięty "bestią ze wschodu" nadciąga nad Podkarpacie? W mediach pojawiła się ostatnio informacja o tym, że wyż syberyjski może dotrzeć również do naszego kraju. Synoptycy z mkWeather mówią o syberyjskich mrozach w Europie. Temperatura miałaby spaść nawet do -30°C.

"Bestia ze wschodu" czyli syberyjski wyż według analiz mkWeather.com ma dotrzeć do Europy w połowie stycznia. "Bestia ze wschodu" ma przynieść duży mróz, nawet -30°C oraz opady śniegu. Czy to możliwe, że w Polsce będzie mróz -30°C?. Ostatni raz z "Bestią ze wschodu" mieliśmy do czynienia w 2018 roku. Temperatura w niektórych miejscach w kraju spadła nawet do - 20°C!

Czytaj też: Nadciąga "BESTIA ze Wschodu": Pogodowa katastrofa, w Polsce nawet -30 stopni!

Czy na Podkarpacie nadciąga "bestia ze wschodu"?

Faktycznie, 15 stycznia Accuweather prognozuje w Rzeszowie opady śniegu, jednak temperaturze daleko do "syberyjskich mrozów" - według obecnych prognoz termometry mogą wskazać około 0°C. Kolejne dni to według Accueweather czas, kiedy może spaść śnieg z deszczem, a temperatura wahać się będzie od 0 do 4°C. Przykładowo w Sanoku będzie chłodniej, jednak niewiele: 15 stycznia Accueweather prognozuje opady śniegu oraz od -2 do -5°C, a 16 stycznia -1 do -7°C.

Zobacz też galerię z NAC: Śnieżny ARMAGEDON na Podkarpaciu. CZOŁG odśnieżał drogę