Bieszczady na końcówkę wakacji? Bieszczadzki Park Narodowy organizuje wędrówki

i

Autor: krzys16 /pixabay.com Bieszczady na końcówkę wakacji? Bieszczadzki Park Narodowy organizuje wędrówki

Bieszczady na końcówkę wakacji? Bieszczadzki Park Narodowy organizuje wędrówki

2020-08-24 8:31

Masz ochotę wyjechać w Bieszczady? Jest okazja, bo Bieszczadzki Park Narodowy organizuje wędrówki połączone z poznawaniem przyrody dla rodzin z dziećmi oraz turystów indywidualnych. Wędrówki będą prowadzić pracownicy edukacyjni Parku.

Trasy i tematyka dostosowane są do młodych turystów, którzy lubią wędrować po górach, lasach i łąkach, i obserwować przyrodę. Pierwsza z wędrówek odbędzie się 26 sierpnia scieżką Tarnawa Niżna - Dźwiniacz Górny, druga 27 sierpnia Suche Rzeki - Smerek.

- Rodziny chcące wziąć udział w wycieczce proszone są o zgłoszenie telefoniczne na nr: 13-461-10-91 – Ośrodek Edukacji Ekologicznej i Muzeum BdPN w Ustrzykach Dolnych – dział edukacji – liczba miejsc jest ograniczona (8-15 osób), zapisy przyjmujemy do godz. 18.00 w dniu poprzedzającym wycieczkę. W przypadku rezygnacji z udziału w zajęciach, prosimy również o informację telefoniczną.  - informuje BPN.

BPN apeluje do uczestników o odpowiednie ubranie i wyposażenie (obuwie górskie, ubranie przeciwdeszczowe, nakrycie głowy, prowiant, napoje, itp.). W przypadku pogorszenia pogody w trakcie wycieczki organizatorzy zaproponują zajęcia zastępcze w Terenowych Stacjach Edukacyjnych. W związku z wymogami epidemiologicznymi uczestnicy muszą posiadać zakrycia ust i nosa.

Ewakuacja w centrum Szczecina. Saperzy usuwali bombę z czasów II wojny światowej