Bieszczadzkie bociany lubią ryzyko. Wolny czas spędzają pod wysokim napięciem [Zdjęcia]

2021-06-18 17:46
Baligród. Bociany ryzykanci [ZDJĘCIA]
Autor: Nadleśnictwo Baligród Baligród. Bociany ryzykanci [ZDJĘCIA]

Leśnicy z Nadleśnictwa Baligród każdego dnia dzielą się z internautami zdjęciami bieszczadzkiej fauny i flory. Niedawno ich czujne oko wypatrzyło bociany, które mają niebezpieczną rozrywkę i siadają na słupach pod napięciem! Zostały przyłapane już kilkukrotnie, jak igrają z życiem. Nadleśnictwo Baligród opublikowało zdjęcia boćków.

Bieszczadzkie bociany przesiadują na słupach

Bociany od zarania dziejów wiły swoje gniazda na kominach i słupach. Często przesiadują w pobliżu kabli elektrycznych. Niestety wiele z tych pięknych ptaków tak zakończyło życie. Jedne spadając na kable wysokiego napięcia, inne strącił wiatr, bądź wypadły z gniazda. Jednak to, co jest ryzykowne, przyciąga szukających przygód bocianów. Leśnicy z Baligrodu już kilkukrotne uchwyciły boćki na ulubionym słupie. To same, to w towarzystwie. Zawsze siadają w pobliżu śmiercionośnych kabli i próbują swojego szczęścia machając skrzydłami jak na karuzeli. Oby tylko zamiłowanie do ekstremalnych przygód nie skończyło się źle dla bocianów, zamieszkujących bieszczadzkie lasy.

Zobacz też: Kuna Renia w rękach weterynarzy z Przemyśla. Gdyby nie oni, umarłaby w cierpieniu [GALERIA]

Pogoda na weekend: tropikalny upał! Żar będzie lał się z nieba. Burze nadciągną nad Polskę [Prognoza na 19.06-20.06]

Upał w stolicy. Tu możesz się ochłodzić
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE