Burze z gradem i wichury  60 km/h na Podkarpaciu! Synoptycy ostrzegają. Wydano alerty

i

Autor: pixabay.com Burze z gradem i wichury 60 km/h na Podkarpaciu! Synoptycy ostrzegają. Wydano alerty

Alert IMGW

Burze z gradem i wichury 60 km/h na Podkarpaciu! Synoptycy ostrzegają. Wydano alerty

2023-06-06 12:57

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa podkarpackiego. Eksperci ostrzegają przed burzami z gradem, do tego mogą wystąpić wichury! Alert obowiązuje we wtorek, 6 czerwca 2023.

We wtorek (6 czerwca 2023) na Podkarpacie nadciągają ciemne chmury. Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyków IMGW czekają nas burze z gradem i wichury. Ostrzeżenie pierwszego stopnia w trzystopniowej skali obowiązuje na terenie całego województwa podkarpackiego od godz. 14.00 do godz. 21.00 we wtorek.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Lokalnie możliwy drobny grad - ostrzegają eksperci IMGW.

Prawdopodobieństwo oceniono na 75%.

Co oznacza alert pierwszego stopnia? "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Giełda staroci w Rzeszowie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?