Burze z gradem nie odpuszczają! Alerty IMGW dla tych podkarpackich powiatów [7.08.2023]

i

Autor: LoraPalner /Pixabay.com Burze z gradem nie odpuszczają! Alerty IMGW dla tych podkarpackich powiatów [7.08.2023]

Prognoza IMGW

Burze z gradem nie odpuszczają! Alerty IMGW dla tych podkarpackich powiatów [7.08.2023]

2023-08-07 13:52

Synoptycy z Instytutu meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie mają dobrych wieści dla mieszkańców południowej części Podkarpacia. Wydano żółte alerty. To ostrzeżenia przed burzami z gradem. Gdzie będzie najgorzej?

Burze z gradem nie odpuszczają! Alerty IMGW dla tych podkarpackich powiatów [7.08.2023]

W ostatnich dniach pogoda dała nam popalić. Niestety, synoptycy nie mają dobrych wieści. W poniedziałek (7 sierpnia 2023) obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alerty dotyczą południowych powiatów województwa podkarpackiego.

Chodzi o powiaty:

  • jasielski,
  • strzyżowski,
  • krośnieński,
  • Krosno,
  • brzozowski,
  • sanocki,
  • leski,
  • bieszczadzki.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem obowiązuje w poniedziałek 7 sierpnia do godziny 21.00.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu miejscami do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - czytamy na stronie IMGW.

Prawdopodobieństwo oceniono na 80%.

Co oznacza pierwszy stopień alertu IMGW? "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Jadąc w Bieszczady łatwo przegapić tę perełkę
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?