Czudec. W parafii była AFERA o liczbę ilość osób w kościele. Proboszcz teraz sam ma koronawirusa?

2021-03-24 14:56
Czudec: W gminie WRZE! Parafianie mszczą się na wiernym za DONOS na policję!
Autor: Google Maps Czudec: W gminie WRZE! Parafianie mszczą się na wiernym za DONOS na policję!

O interwencjach policji w Parafii Trójcy Świętej w związku z przekroczeniem dopuszczalnej liczby osób w świątyni informowaliśmy już wcześniej. Parafianin, który miał interweniować w związku z łamaniem obostrzeń, spotkał się z linczem ze strony parafian, a proboszcz miał prosić wiernych o modlitwę za niego, by się nawrócił. Teraz jak podaje korso24.pl, okazuje się, że proboszcz parafii jest zakażony koronawirusem. W stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Historia awantury w Czudcu przybrała rozmiary telenoweli. Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa obowiązują określone obostrzenia. Dotyczą one również liczby osób w kościołach. Idąc za rządowymi wytycznymi zapisanymi w rozporządzeniu, w świątyniach na 15 mkw może przebywać jedna osoba. Trzeba też zachować co najmniej 1,5-metrowy dystans. W kościele w Czudcu mogą według wyliczeń przebywać 42 osoby. Jednak jak się okazuje, te zasady w świątyni w Czudcu miały być łamane, co zgłaszał jeden z parafian. Wtedy się zaczęło. Na terenie Czudca pojawiły się obraźliwe plakaty z wizerunkiem mężczyzny, którego podejrzewano o złożenie donosów na policję. Miał on usłyszeć także groźby karalne z ust innego parafianina - m.in., że jeśli jeszcze raz zgłosi wiernych na policję, grożący "upie****i mu łeb. Kuria miała też wzywać parafianina niejednokrotnie, a samo pismo zrobiło furorę w sieci: Kuria znów wzywa parafianina z Czudca: "Odmowa może wywołać skutki kanoniczne"

Jak podaje lokalny portal korso24.pl, proboszcz parafii jest zakażony koronawirusem, o czym poinformował czytelnik portalu. Informacje o chorobie księdza potwierdził jeden z wikariuszy, dodając, że proboszcz jest w ciężkim stanie. W ogłoszeniach duszpasterskich z niedzieli, 21 marca, podano jedynie informację: "Szczególną modlitwą otoczmy księdza proboszcza i prośmy o Jego szybki powrót do zdrowia" (pisownia oryginalna).

Zobacz też: Czudec: W gminie WRZE! Parafianie mszczą się na wiernym za DONOS na policję!

Prokurator o śmierci nastolatki
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE