urna

i

Autor: Shutterstock; Tik Tok/ks.sebastianpicur

Duchowny odpowiedział internaucie

Czy kremacja uniemożliwia zmartwychwstanie? Ksiądz z TikToka w 15 sekund wyjaśnia wszystko jednym cytatem z Biblii

2023-09-27 10:32

Znany z Tik Toka ks. Sebastian Picur niejednokrotnie musi się mierzyć z trudnymi pytaniami zadawanymi przez internautów. Podobnie było w tym przypadku. - Jak będzie z tymi, którzy są skremowani? - zapytał użytkownik popularnego portalu. Wikariusz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie w 15 sekund rozwiał wątpliwości wielu osób dotyczące kremacji.

Ks. Sebastian Picur zapytany o kremację. Odpowiedział cytatem z Biblii 

Ks. Sebastian Picur, wikariusz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie jest jednym z najbardziej znanych polskich duchownych. Popularność zawdzięcza aktywności na Tik Toku, gdzie często musi się mierzyć z trudnymi pytaniami od użytkowników portalu. Nie inaczej było w tym przypadku. Pytanie dotyczyło najważniejszej dla katolików kwestii, czyli zmartwychwstania. - Jak będzie z tymi, którzy są skremowani? - zapytał użytkownik Tik TokaDuchowny z Krosna w 15 sekund wyjaśnił, czy jego zdaniem spalenie ciała po śmierci uniemożliwia zmartwychwstanie. Posłużył się przy tym cytatem z Biblii, a konkretnie z Księgi Ezechiela.

- Pewną odpowiedź znajdujemy u proroka Ezechiela. "I patrzyłem, a oto powróciły ścięgna i wyrosło ciało, a skóra pokryła je z wierzchu, ale jeszcze nie było w nich ducha" - opowiedział internautce ks. Sebastian Picur.

Internauci reagują na wideo ks. Picura. Przekonał bardzo wielu

Trzeba przyznać, że zaskakująca odpowiedź księdza Picura przekonała wielu internautów. Pod materiałem wideo tłumaczącym kwestię kremacji pojawiło się mnóstwo komentarzy z aprobatą dla słów duchownego z Krosna.

- Każdy jest prochem po śmierci ale Bóg ma ich w pamięci. Będzie zmartwychwstanie - napisał boss13647215.

Przecież dusza idzie do nieba nie ciało XD więc kremacja jest normalna - kubusorlovienko.

Tak, Ezechiel jest super - gabrielduchowny.

Dla Boga nie ma rzeczy nie możliwych.” Z prochu powstałeś w proch się obrócisz a ja Cię wskrzeszę w dniu ostatecznym” Ufać bezgranicznie - alinadaniluk987.

- z prochu powstałeś w proch się obrocisz - renek116.

Quiz. Każdy zna te modlitwy! Nawet ateista powinien zgarnąć komplet punktów

Pytanie 1 z 10
"Wierzę w jednego Boga (...) I zmartwychwstał dnia trzeciego..."