Dostawca pieczywa skatowany na śmierć bejsbolem w Jaworniku Polskim. Sąd skazał Adama Sz. na dożywocie [ZDJĘCIA]

i

Autor: Beata Olejarka/SUPER EXPRESS Dostawca pieczywa skatowany na śmierć bejsbolem w Jaworniku Polskim. Sąd skazał Adama Sz. na dożywocie

Dostawca pieczywa skatowany na śmierć bejsbolem w Jaworniku Polskim. Sąd skazał Adama Sz. na dożywocie

2021-12-20 10:52

Dziś rano (poniedziałek, 20 grudnia 2021) w Sądzie Okręgowym w Przemyślu zapadł wyrok w sprawie Adama Sz. (29 l.), który miał skatować bejsbolem dostawcę pieczywa w Jaworniku Polskim na Podkarpaciu. Wojciech G. (60 l.) pochodzący z Laskówki zmarł w wyniku obrażeń.

Sąd skazał Adama Sz. na dożywocie. Skatował dostawcę pieczywa

Do tego mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło w październiku 2020 w Jaworniku Polskim na Podkarpaciu. Wojciecha G. (60 l.) znaleziono przed jednym ze sklepów. Wezwano służby ratunkowe. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Niestety, przegrał walkę o życie. Zmarł 5 grudnia.

Przemyśl. Sąd skazał Adama Sz. na dożywocie

Proces w tej sprawie ruszył 17 września. Dziś (poniedziałek, 20 grudnia 2021) w Sądzie Okręgowym w Przemyślu zapadł wyrok. Prokuratura wnosiła o dożywotnie pozbawienie wolności dla Adama Sz., a także grzywnę 150 ×200 zł, zasądzenie nawiązki na rzecz Teresy G. 200 tys zł. Z kolei adwokat Adama Sz. podnosił, że oskarżony nie miał zamiaru zabić i nie było to zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

- Fakt, że możemy obejrzeć całe zajście na wideo, nie powinien wpływać na naszą ocenę sytuacji. Każde zabójstwo jest drastyczne – mówił obrońca w sądzie.

Adwokat nie zgodził się z opinią patomorfologa, że przyczyną śmierci był uraz głowy, według niego przyczyną śmierci było zapalenie płuc. Obrońca wniósł o 10 lat więzienia dla Adama Sz.

Sam oskarżony poprosił o jak najniższy wyrok i przeprosił żonę oraz syna pokrzywdzonego.

Sąd Okręgowy w Przemyślu uznał Adama Sz. Za winnego śmierci Wojciecha G. i skazał Adama Sz. na dożywotnie pozbawienie wolności, a także grzywnę 150 ×200 zł, zasądził nawiązkę na rzecz Teresy G. w kwocie 200 tys. zł.

Dalsza część artykułu poniżej galerii zdjęć: Dostawca pieczywa skatowany na śmierć bejsbolem w Jaworniku Polskim. Sąd skazał Adama Sz. na dożywocie [ZDJĘCIA]

Brutalne pobicie dostawcy pieczywa w Jaworniku Polskim

Przypomnijmy, do tragedii doszło w październiku 2020. Sklep, przed którym znaleziono zakrwawionego mężczyznę, posiadał monitoring.

- W oparciu o jego zapis ustalono, że kierowca volkswagena przyjechał do sklepu i przywiózł poranną dostawę pieczywa. Po wyjściu z auta został zaatakowany od tyłu przez innego mężczyznę, przedmiotem przypominającym kij bejsbolowy. Kiedy przewrócił się na ziemię, napastnik jeszcze wielokrotnie zadawał mu uderzenia po głowie i innych częściach ciała. Sprawdzał też jego kieszenie, po czym wsiadł do samochodu dostawcy i odjechał w nieznanym kierunku – informowała Justyna Urban, rzecznik prasowy KPP w Przeworsku.

Policjanci rozpoznali Adama Sz. To wielokrotnie notowany mieszkaniec Jawornika Polskiego. Mężczyzna miał popełnić zbrodnię w warunkach recydywy (w ciągu 5 lat od odbycia poprzedniej kary). Policjanci z przeworskiej komendy znali wcześniej Adama Sz., ponieważ 29-latek był wcześniej karany za kradzież, kradzież z włamaniem i rozbój. Przebywał też w zakładzie karnym. Mieszkał kilkanaście metrów od miejsca, gdzie doszło do bestialskiej napaści.

Sonda
Czy to sprawiedliwy wyrok?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE