JAWORNIK POLSKI

i

Autor: Archiwum prywatne Bestialski atak na dostawcę pieczywa w Jaworniku Polskim

Adam Sz. SKATOWAŁ bejsbolem 60-latka. DRASTYCZNE nagranie z Jawornika! [GALERIA, WIDEO]

2020-10-27 11:34

Ciężko obejrzeć to nagranie do końca! Brutalność, jaką miał wykazać się Adam Sz. (29 l.) z Jawornika Polskiego wobec sześćdziesięcioletniego Wojciecha G. z Laskówki jest porażająca! Napastnik bił nieprzytomnego mężczyznę po głowie i brzuchu! Bestialstwo bandyty w całości uchwycił monitoring. Wideo tłumaczy, dlaczego policjanci z Przeworska rzucili wszystkie siły, by zatrzymać tego człowieka. W akcję zaangażowani byli funkcjonariusze z kilku województw oraz brygada kontterrorystów.

W ubiegły poniedziałek po godz. 3.00 nad ranem policjanci z Przeworska zostali zawiadomieni, że przed jednym ze sklepów w Jaworniku Polskim, leży zakrwawiony mężczyzna. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zastali tam zespół karetki pogotowia, który udzielał pomocy rannemu mężczyźnie. Ten w ciężkim stanie trafił on do szpitala. Od razu było wiadomo, że w tym miejscu doszło do bestialskiej zbrodni. Wezwano cały sztab ludzi. Na miejscu pojawili się najlepsi policjanci specjalizujący się w przestępstwach kryminalnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zajęli się wyjaśnianiem okoliczności oraz ustalaniem tożsamości mężczyzny.

Zobacz: Jawornik Polski: Bejsbolem SKATOWAŁ dostawcę pieczywa. Bił nieprzytomnego [WIDEO, GALERIA]

Sklep, w którego rejonie znaleziono ofiarę, posiadał monitoring. W oparciu o jego zapis ustalono, że kierowca volkswagena przyjechał do sklepu i przywiózł poranną dostawę pieczywa. Po wyjściu z auta został zaatakowany od tyłu przez innego mężczyznę, przedmiotem przypominającym kij bejsbolowy. Kiedy przewrócił się na ziemię, napastnik jeszcze wielokrotnie zadawał mu uderzenia po głowie i innych częściach ciała. Sprawdzał też jego kieszenie, po czym wsiadł do samochodu dostawcy i odjechał w nieznanym kierunku – informowała Justyna Urban, Rzecznik prasowy KPP w Przeworsku.

Drastyczne nagranie z pobicia dostawcy pieczywa w Jaworniku Polskim

Sprawca, jak wynikało z zapisów monitoringu, był zamaskowany, co uniemożliwiało jego bezpośrednią identyfikację. Jednak bestialstwo, jakim się wykazał, nie mogło pozostać bez reakcji. Policjanci bardzo szybko ustalali tożsamość sprawcy, przekazali numery rejestracyjne skradzionego pojazdu wszystkim patrolom, także w jednostkach ościennych.

– Praca wykrywcza funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kańczudze oraz wydziału kryminalnego z komendy w Przeworsku pozwoliła na ustalenie tożsamości domniemanego sprawcy i podjęcie błyskawicznych działań zmierzających do jego zatrzymania. Szeroko zakrojone działania na skalę ogólnokrajową doprowadziły do zatrzymania mężczyzny jeszcze tego samego dnia. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu namierzyli skradzionego volkswagena i zatrzymali kierującego nim mężczyznę. Zatrzymanym okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego. W samochodzie policjanci znaleźli kij bejsbolowy – dodała Urban.

29-latek jeszcze tego samego dnia został przekonwojowany przez brygadę kontterrorystów do komendy w Przeworsku. Rankiem następnego dnia usłyszał zarzuty w tamtejszej prokuraturze: usiłowania zabójstwa, oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia – nie zrobiły żadnego wrażenia na Adamie Sz.

Podejrzany całkowicie odmówił składania wyjaśnień. Co do samego przebiegu zarejestrowanego zdarzenia zasłaniał się niepamięcią. W skradzionym samochodzie, którym się poruszał, ujawniono kij, który najprawdopodobniej został użyty do napaści na 60-letniego mężczyznę – informowała Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

JAWORNIK POLSKI

i

Autor: Facebook Wojciech G. pozostaje w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Jego stan jest bardzo ciężki

Sąd Rejonowy w Przeworsku zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Adama Sz. Sprawa z Prokuratury rejonowej w Przeworsku trafiła do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. Stan Wojciecha G. jest bardzo ciężki. Ciągle przebywa na oddziale intensywnej terapii. Co kierowało napastnikiem? Dlaczego wykazał się taką brutalnością wobec dostawcy pieczywa? To wyjaśnią śledczy.

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: [email protected].

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki