Dzik na Uniwersytecie

i

Autor: Zdjęcie ilustracyjne: Zbyszek Kaczmarek / Reporter Dzik na Uniwersytecie

Chciał ryć ze studentami?

Dzik na Uniwersytecie Rzeszowskim! Zobacz, jak szalał po korytarzach! WIDEO

2023-06-06 19:29

Dzik jest dziki? Ten zwierzak z Rzeszowa najwyraźniej chciał zaprzeczyć stereotypom! Leśny gość pojawił się nieoczekiwanie na korytarzach... Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dzik wybrał w dodatku kierunek zgodny ze swoimi predyspozycjami i zainteresowaniami. Dostanie indeks?

Dzik biegał po Uniwersytecie Rzeszowskim! Pokryty szczeciną gość uchwycony na filmie

Ten film przebojem zdobywa media społecznościowe! Bo chociaż dziki są częstym widokiem w niejednym polskim mieście, to tym razem leśny gość zapuścił się w dość nietypowe jak dla siebie rewiry. Choć powiadają za Janem Brzechwą, że dzik jest dziki, to ten zwierz z Rzeszowa wyraźnie przeczył stereotypom. Zamiast buchtować z kolegami w koszu na śmieci, by szukać smakołyków, zamiast ryć trawę gdzieś na przedmieściach czy też tarzać się w błocie, rzeszowski dzik pojawił się nieoczekiwanie na korytarzach... Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pokryty szczeciną gość wybrał w dodatku kierunek zgodny ze swoimi predyspozycjami i zainteresowaniami, bo brykał na terenie Kolegium Nauk Przyrodniczych.

Pogoń za dzikiem na uczelni. Zwierzak jeszcze tam wróci?

Na filmie, który studenci wrzucili do internetu, widzimy dwie scenki z udziałem dzika. Na pierwszej zwierzak biegnie dziarsko korytarzem, tak jakby spieszył się na zajęcia czy egzamin. Na drugim do akcji wkracza jakiś mężczyzna z kijaszkiem i próbuje zapędzić dzika do wyjścia. Zwierzak jednak opiera się i nie zamierza rezygnować z edukacji. Jak to wszystko się skończyło? Wygląda na to, że stworzenie wybrało ostatecznie wolność, ale wielu ma nadzieję, że jeszcze wróci na uczelnię.

Sonda
Czy spotkałeś/aś kiedyś dzika?

QUIZ. Dzik jest dziki, dzik jest zły... Znasz te słynne wierszyki dla dzieci?

Pytanie 1 z 10
"Dzik jest dziki, dzik jest zły..."
Jak się zachować, gdy spotkamy dzika?