Trybuny na stadionie miejskim w Rzeszowie

Autor: Stal Rzeszów / Facebook Trybuny na stadionie miejskim w Rzeszowie

Emocje i remis w derbach Rzeszowa! Stal i Resovia podzieliły punkty

2019-09-22 20:52

Podział punktów w derbach Rzeszowa! Zarówno Stal, jak i Resovia, zdobyły dzisiaj po jednej bramce i jednym punkcie. Z przebiegu gry można przyznać, że wynik był w miarę sprawiedliwy.

85. derby Rzeszowa na remis

Piłkarska batalia o miano lepszej rzeszowskiej drużyny zakończyła się remisem. Na stadionie miejskim przy ulicy Hetmańskiej zgromadziło się pięć tysięcy widzów, którzy dopingowali swoich ulubieńców.

Tradycyjnie w derbowym pojedynku nie zabrakło emocji i bezpardonowej walki. Liczyła się każda piłka, każdy sprint i każde przyłożenie nogi. W typowym meczu "walki" nie zabrakło jednak korzystnych sytuacji.

Jako pierwsi skutecznie swoja szansę wykorzystali jednak goście z Wyspiańskiego. Kontrę znakomicie rozprowadził Szymon Kaliniec, który jednym długim podaniem z własnej połowy uruchomił Serhija Krykuna. Ukraiński zawodnik Apklan Resovii wygrał biegowy pojedynek z obrońcą Sławomirem Szeligą i strzałem po ziemi w długi róg zdobył bramkę. Było to szczególne trafienie, ponieważ Krykun właśnie dziś świętował swoje 23. urodziny.

W 35. minucie meczu jubilat mógł podwyższyć stan posiadania Resovii. Krykun ponownie uciekł Szelidze i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Tym razem górą był jednak Wiktor Kaczorowski.

Druga część spotkania znakomicie rozpoczęła się dla Stali. W 51. minucie wybuch radości wśród kibiców gospodarzy wywołał Artur Pląskowski, który doskonale wykorzystał podanie Dominika Chromińskiego i strzałem z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Na tablicy widniał więc remisowy wynik 1-1.

Do końca spotkania obie drużyny próbowały wypracować sytuacje pozwalające na oddanie finalnego strzału, jednak zabrakło stuprocentowej dokładności, lub szczęścia. Rzeszowskie derby zakończyły się więc podziałem punktów. Na kolejne ligowe spotkanie Stali z Resovią, już w rundzie wiosennej, będziemy musieli poczekać do 11 kwietnia 2020 roku.

Stal Rzeszów (0) 1 - 1 (1) Apklan Resovia

0-1 - Krykun 15'
1-1 - Pląskowski 51'

Składy:
Stal Rzeszów: Kaczorowski - Sierant, Kostkowski, Cyfert (24' Chromiński), Głowacki - Szeliga (64' Sylwestrzak), Mozler, Reiman, Michalik (83' Szczepanek), - Pląskowski (70' Płonka), Plewka. Trener Janusz Niedźwiedź
Apklan Resovia:  Daniel - Geniec, Zalepa, Kubowicz, Mikulec - Feret (71' Hajduk), Domoń, Kaliniec, Radulj (65' Świderski), Gancarczyk (57' Dziubiński) - Krykun 7. Trener Szymon Grabowski

Tabela, liga, Puchar Polski

Aktualnie w drugoligowej tabeli na czoło stawki wysunął się Górnik Łęczna, który ma na swoim koncie 21 punktów. Drugie miejsce zajmuje Stal Rzeszów z dorobkiem 20 punktów. Resovia jest czwarta z 18 punktami.

Za tydzień Resovię czeka mecz przed własną publicznością z Legionovią Legionowo (sobota, 28 września, godz. 15:00). Stal zmierzy się 29 września (niedziela, godz. 13:05) na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

Wcześniej, bo w środę (25 września) rzeszowskie drużyny czekają jednak pojedynki w 1/32 finału Pucharu Polski. Stal zmierzy się w Rzeszowie (o godz. 15:00) w arcytrudnym pojedynku z liderem Ekstraklasy, Pogonią Szczecin, a Resovia na wyjeździe (o godz. 15:30) powalczy z trzecioligowym Hutnikiem Kraków.