Grożny wypadek

Fiat zderzył się z żukiem na autostradzie A4. 10 osób rannych, w tym dwoje dzieci!

2023-03-26 15:25

10 osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło minionej nocy na autostradzie A4 w Woli Wielkiej (woj. podkarpackie). Wśród poszkodowanych osób jest dwójka dzieci. Ranni trafili do szpitali, kierowcy musieli liczyć się z kilkugodzinnymi utrudnieniami.

W nocy z soboty na niedzielę (25-26 marca), krótko przed północą, na autostradzie A4 zderzyły się dwa samochody. Według wstępnych ustaleń policji, 30-letni obywatel Ukrainy, kierujący fiatem ducato, jadąc w kierunku Krakowa, najechał na tył jadącego przed nim dostawczego żuka. W wyniku zderzenia oba samochody wypadły z drogi.

W wyniku wypadku, obrażenia doznało 10 osób. 8 z nich podróżowało fiatem ducato - kierowca i siedmioro pasażerów, w tym dwoje dzieci. Poszkodowani zostali także 59-letni kierujący żukiem i jego pasażer. Ranni zostali przewiezieni do szpitali.

Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe: załogi karetek pogotowia ratunkowego, strażacy i policjanci. Ruch na autostradzie A4 w tym miejscu był całkowicie zablokowany przez kilka godzin. Dopiero po godz. 4:00 droga została odblokowana a ruch przywrócony.

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku.

Sonda
Czy znasz zasady udzielania pierwszej pomocy?
Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo