WOŚP

Finał WOŚP w Rzeszowie. Tak bawiono się na Rynku [ZDJĘCIA]

2023-01-30 7:43

Za nami 31. Finał WOŚP. W wielu miejscowościach w Polsce pojawili się wolontariusze z puszkami i czerwonymi serduszkami, którzy zbierali pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej w Rzeszowie. Tak było również w Rzeszowie. Podczas finału na rzeszowskim Rynku wystąpiła m.in. Majka Jeżowska i Margaret.

Finał WOŚP 2023 w Rzeszowie

W niedzielę (29 stycznia 2023) w miastach w całej Polsce organizowano finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działo się również na rzeszowskim Rynku. Pomimo chłodu, rzeszowianie tłumnie przybyli, by wspólnie bawić się i wrzucić pieniądze do puszek wolontariuszy. W Rzeszowie podczas finału nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych. Wystąpili: DK Vocal Studio, Adapters, Aga Walczak, Małpa, Majka Jeżowska i Margaret. Wydarzenie otworzył korowód wolontariuszy, który wyruszył na Rynek z ulicy Zamkowej.

31. Finał WOŚP. Na co zbierano?

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Jak podaje WOŚP, sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

Finał WOŚP w Rzeszowie
Sonda
Czy wsparłeś WOŚP?