Gigantyczne utrudnienia na Podkarpaciu. Zamknięta droga i trudne warunki

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Gigantyczne utrudnienia na Podkarpaciu. Zamknięta droga i trudne warunki

Uwaga!

Gigantyczne utrudnienia na Podkarpaciu. Zamknięta droga i trudne warunki

2023-12-10 9:10

Ważne informacje dla kierowców. Nawiewany wiatrem śnieg na drogę wojewódzką nr 993 między Wolą Cieklińską a Duklą na Podkarpaciu spowodował, że drogowcy zdecydowali o jej zamknięciu w niedzielę rano na odcinku Folusz-Samoklęski. Pozostałe drogi w regionie są przejezdne, ale na wielu jazdę może utrudniać błoto pośniegowe. Należy zachować szczególną ostrożność i zdjąć nogi z gazu.

Jak poinformował PAP dyżurny zimowego utrzymania dróg Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie, obecnie wszystkie drogi w regionie są przejezdne, nawierzchnie większości tras regionu są zazwyczaj czarne, ale na wielu odcinkach leży błoto pośniegowe. Tak jest m.in. w północno-wschodniej części woj. podkarpackiego, w rejonie Lubaczowa i Jarosławia oraz w terenie górzystym, w okolicach Ustrzyk Dolnych, Rymanowa i Jasła. Tam jazdę miejscami może utrudniać, oprócz błota pośniegowego, także śliska nawierzchnia, pokryta zawianym śniegiem. Droga hamowania będzie dłuższa niż zazwyczaj, więc stanowczo należy ograniczyć prędkość!

Podkarpackie: Zamknięta droga, silny wiatr nawiewa śnieg

Utrudnienia występują szczególnie w okolicach Jasła, gdzie wieje silny wiatr, nawiewający na drogi śnieg i tworzący zaspy utrudniające lub nawet uniemożliwiające jazdę. Taka sytuacja jest na drodze wojewódzkiej nr 993 relacji Wola Cieklińska-Dukla. Trasa ta została w niedzielę rano zamknięta na odcinku od Folusza do Samoklęsk. Powodem zamknięcia drogi są tworzące się zaspy i zawiewy śnieżne. Trwają prace nad przywróceniem przejezdności - zapewnili drogowcy, których cytuje Polska Agencja Prasowa.

PZDW zaznaczył, że o zmianie sytuacji na DW nr 993 służby będą informować w komunikacie. Na trasach pracuje teraz 6 pługopiaskarek, 2 ładowarki oraz 19 osób, które dbają o jakość warunków drogowych. PZDW przypomina jednocześnie, że warunki na drogach mogą się zmienić; lokalnie na drogach zalesionych lub w okolicach cieków i rzek może wystąpić śliskość spowodowana specyficznym mikroklimatem.

..............................................................................

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym profilu na Facebooku oraz na mailu - [email protected].