GOPR przypomina, że warunki w Bieszczadach są ciężkie (ZDJĘCIA)

2020-01-20 22:11

Ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku z feriami mają ręce pełne roboty. Każdego dnia interweniują i pomagają turystom, którzy na wymagających szlakach w Bieszczadach (woj. podkarpackie) przegrali walkę ze śniegiem i potrzebują fachowej pomocy.

Ratownicy z bieszczadzkiego GOPRu bez przerwy przekazują informacje o kolejnych górskich interwencjach-Ferie na półmetku. W Bieszczadach sporo turystów, więc i weekend upływa pod znakiem wzmożonej pracy ratowników. Wczoraj (18/01/2020-przyp. autora) około godz. 16.00 zostaliśmy zadysponowani do wypadku narciarza na Połoninie Wetlińskiej- relacjonowali GOPRowcy.

- Poszkodowany z urazem stawu skokowego został zabezpieczony termicznie, ratownik medyczny GOPR podał środki przeciwbólowe, następnie zawieziono go saniami transportowymi PULKI i na Przełęczy Wyżnej przekazano załodze karetki pogotowia. Warunki do uprawiania narciarstwa skiturowego są obecnie bardzo wymagające - dodają ratownicy GOPR Bieszczady.

W razie nagłego wypadku w górach dzwoń!

Grupa Bieszczadzka GOPR
telefon alarmowy: 601-100-300; 13 463-22-04; 985
teren działania: Beskid Niski (na wschód od Doliny Wisłoki), Bieszczady, Pogórze Bukowskie, masyw Otrytu.

Masz podobny temat?

Napisz do autora tekstu:

podkarapcie@se.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE