Hakerzy zaatakowali stronę internetową Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tle koronawirus

2020-02-28 22:47
Haker
Autor: 3sdworld / CC0 / pixabay.com

"Uwaga! Uniwersytet zamknięty do odwołania" - taka informacja pojawiła się w piątek na stronie Uniwersytetu Rzeszowskiego. Szybko okazało się jednak, że jest ona nieprawdziwa i pojawiła się w wyniku głupiego żartu.

Z informacji wynikało, że z powodu zagrożenia koronawirusem uczelnia od 2 marca będzie całkowicie zamknięta, a zajęcia zostają odwołane - poinformował portal rzeszownews.pl. Władze Uniwersytetu Rzeszowskiego szybko zdementowały te informacje.

"Szanowni Państwo, wygląda na to, że jakiś/jacyś dowcipniś/dowcipnisie zaatakował/zaatakowali naszą stronę. Pragnę wszystkich uspokoić. Uniwersytet Rzeszowski pracuje normalnie, staramy się usunąć skutki zewnętrznej ingerencji. Mamy świadomość sytuacji na świecie i, jeśli pojawi się realne zagrożenie wdrożymy adekwatne środki zaradcze" - poinformował na Facebooku dr Maciej Ulita, rzecznik prasowy UR.

Oznacza to, że w poniedziałek zajęcia odbędą się normalnie.

Sprawdzamy jak reagują polskie służby na chorego z koronawirusem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE