IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na Podkarpaciu. Nawet 15 cm opadu! [24.11.2022]

i

Autor: john_Ioannidis /pixabay.com IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na Podkarpaciu. Nawet 15 cm opadu! [24.11.2022]

Alert IMGW

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na Podkarpaciu. Nawet 15 cm opadu! [24.11.2022]

2022-11-24 8:10

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla całego województwa podkarpackiego. Żółty alert ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązuje w czwartek (24.11.2022). Szczegóły poniżej.

W czwartek (24 listopada 2022) do godz. 12.00 obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu w województwie podkarpackim. Prawdopodobieństwo oceniono na 90 procent.

- Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm - czytamy na stronie IMGW. Synoptycy zaznaczają, że ostrzeżenie może być kontynuowane.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW? "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Śnieg w Rzeszowie
Sonda
Liczysz na opady śniegu w święta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE