Izdebki: Ojciec dziesięciorga dzieci stanie przed sądem za molestowanie!

2019-10-10 16:21 GE
Krzysztof S. jest oskarżony o molestowanie córek
Autor: Alexas_Fotos/cc0/pixabay Krzysztof S. jest oskarżony o molestowanie córek

Jest akt oskarżenia dla Krzysztofa S., ojca dziesięciorga dzieci. Mężczyzna odpowie za molestowanie trzech córek. Rodzinny dramat rozgrywał się w Izdebkach na Podkarpaciu.

Sprawa wyszła na jaw rok temu, kiedy zaginął 12-letni syn Krzysztofa S. Chłopca odnaleziono po dwóch dniach - był wychłodzony, ale cały i zdrowy. W międzyczasie ujawniono, że rodzina z dziesięciorgiem dzieci żyła w tragicznych warunkach. Ojciec nadużywał alkoholu i znęcał się nad dziećmi. Pojawiły się również podejrzenia, że ojciec może dopuszczać się molestowania swoich małoletnich córek. Dzieci trafiły do ośrodka opiekuńczego, w którym przebywają do dziś.

Do Sądu Rejonowego w Brzozowie trafił właśnie akt oskarżenia przygotowany przez Prokuraturę Okręgową w Lublinie. Krzysztof S. jest oskarżony o molestowanie seksualne trzech córek. Mężczyzna miał dopuszczać się wykorzystywania wielokrotnie i jak orzekli biegli, był w pełni świadom swoich czynów. Grozi mu 12 lat pozbawienia wolności. Krzysztof S. nie przyznaje się jednak do winy.

Śledczy prowadzą również postępowanie przeciwko pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu. Śledztwo prowadzone jest w kierunku niedopełnienia obowiązków i narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i uszczerbku na zdrowiu.