Policja

i

Autor: Radio ESKA

Pirat drogowy na Podkarpaciu

Jechał jak wariat, dostał mandat 2,5 tysiąca. Sprawa trafi do sądu

2022-09-28 8:38

Zaostrzone przepisy ruchu drogowego i drakońskie kary nie na każdym robią wielkie wrażenie. Najlepszy przykład to 55-letni kierowca mazdy, który został zatrzymany przez policjantów z Ropczyc. Mężczyzna pędził blisko 100 km/h w terenie zabudowanym, a jakby tego było mało, wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Nowy taryfikator mandatów wszedł w życie kilka dni temu, ale już teraz jest prawdziwym postrachem dla kierowców. Jak się jednak okazuje - nie dla wszystkich. Najlepszy przykład to 55-letni kierowca mazdy, który pędził jak gdyby nigdy nic w obszarze zabudowanym z prędkością 92 km/h. Jakby tego było mało, policjanci zauważyli również, że pirat drogowy wyprzedza na przejściu dla pieszych. Kara dla niesfornego kierowcy była bardzo surowa. - Zgodnie z nowym taryfikatorem, funkcjonariusze nałożyli na mieszkańca powiatu krośnieńskiego mandat karny w kwocie 2500 złotych oraz 26 punktów karnych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, sprawa trafi do sądu - czytamy na stronie podkarpackiej policji.

Policja od kilku tygodni przypomina, że nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego są dużo bardziej zaostrzone. Wzrastają kary dla "recydywistów" oraz zmieniają się również punkty karne za poszczególne wykroczenia.

Kierowcy w oku policyjnego drona! Posypały się mandaty
Sonda
Czy wyższe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE