Jeden wyrzucił papierosy z wagonu, drugi zbierał. Nietypowy PRZEMYT do Polski

2019-09-18 10:34 BL
Jeden z pasażerów wyrzucił nielegalne papierosy z pociągu
Autor: Pxhere.com Jeden z pasażerów wyrzucił nielegalne papierosy z pociągu

Dokładny plan przemytu papierosów przez granicę mieli mężczyźni, z których jeden znajdował się w pociągu przekraczającym ukraińsko-polską granicę, a drugi był na zewnątrz i zbierał wyrzucone z pociągu pakunki.

Jak informuje mjr Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, do całego zajścia doszło w minioną niedzielę na szlaku kolejowym Medyka - Przemyśl. To właśnie na tej trasie, jeden z pasażerów pociągu wyrzucił przez okno przemycane papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Pakunki przy torowisku zbierał drugi z mężczyzn, mieszkaniec Przemyśla. Wspólnicy najprawdopodobniej byli umówieni na całe przedsięwzięcie, aby później sprzedać nielegalny towar. Drugiego z mężczyzn podczas zbierania papierosów nakryli jednak funkcjonariusze Straży Granicznej z Medyki oraz Straży Ochrony Kolei, którzy patrolowali ten teren.

Przemyślanin został zatrzymany. Niedługo później udało się również ustalić, kto dokonał wyrzutu pakunków przez okno. Był to 43-letni obywatel Ukrainy.

Dodajmy, że mowa o 4,5 tys. paczkach papierosów o wartości ponad 60 tysięcy złotych. Teraz ulegną one przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w charakterze podejrzanych. Czeka ich odpowiedzialność karno-sądowa.