Koronawirus. Jednak NIE BĘDZIE badań dla wszystkich na Podkarpaciu? Jest nowy pomysł

2020-12-01 14:19 AP
Koronawirus. Jednak NIE BĘDZIE badań dla wszystkich na Podkarpaciu? Jest nowy pomysł
Autor: lukasmilan / Pixabay.com Koronawirus. Jednak NIE BĘDZIE badań dla wszystkich na Podkarpaciu? Jest nowy pomysł / zdjęcie ilustracyjne

W połowie listopada zapowiedziano przesiewowe testy na koronawirusa w trzech regionach: na Podkarpaciu, Śląsku i Małopolsce. Jednak teraz pojawił się nowy pomysł - by przebadać tylko nauczycieli przed zakończeniem zimowych ferii.

Podkarpacie to region, w którym obok Małopolski i Śląska miały odbywać się przesiewowe testy na koronawirusa. Teraz jednak minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada, że -  badania będą, ale wśród nauczycieli.

Pozostała część artykułu poniżej wideo:

Tymczasowy szpital covidowy w Zielonej Górze prawie gotowy

- Zdecydowaliśmy, że będziemy chcieli przeprowadzić pilotaż w odniesieniu do nauczycieli w szkołach. Chcemy, żeby przed pójściem dzieci do szkoły, przynajmniej w tych trzech województwach, sprawdzić bieżący stan zakażenia pośród pedagogów – powiedział minister w rozmowie z PAP.

Zmianę planów minister zdrowia uzasadnia w rozmowie z PAP opiniami ekspertów oraz doświadczeniami w innych krajach.

- Jeżeli chodzi o badania przesiewowe, to jest dużo wątpliwości - patrząc choćby na to, co robiły inne państwa europejskie, ale i na opinie ekspertów - co do zasadności robienia takich testów. Ich jednorazowe przeprowadzenie wydaje się nie spełniać postulatów merytorycznych i nie daje obrazu rzeczywistości. - powiedział minister zdrowia.