Kierowca  BMW wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym! Szokująca relacja

i

Autor: podkarpacka policja Kierowca BMW wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym! Szokująca relacja

szczyt nieodpowiedzialności

Kierowca BMW wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym! Szokująca relacja

2023-08-10 13:41

Kierowca BMW wjechał na przejazd kolejowy w momencie, kiedy została włączona sygnalizacja świetlna i zaczynały opadać rogatki! Podkarpaccy policjanci opublikowali szokujące nagranie z miejscowości Ostrów. Przez zachowanie kierowcy BMW maszynista był zmuszony do nagłego hamowania i pociąg zatrzymał się w rejonie przejazdu kolejowego.

Do zdarzenia doszło 28 lipca 2023 przed godz. 6.00. Świadek, przejeżdżając przez Ostrów, zauważył, że na terenie przejazdu kolejowego, pomiędzy opuszczonymi z obydwu stron półzaporami, znajduje się pojazd typu SUV oraz pociąg osobowy! Sprawę zgłosił na policję.

- Według zgłaszającego, maszynista był zmuszony do nagłego hamowania i pociąg zatrzymał się w rejonie przejazdu kolejowego. Po chwili kierujący pojazdem ominął opuszczone półzapory i odjechał z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku - przekazują policjanci.

Na podstawie zabezpieczonego nagrania monitoringu, udało się ustalić pojazd oraz jego właściciela. Funkcjonariusze dotarli do kierującego BMW, którym okazał się 67-letni mieszkaniec gminy Radymno.

- Mężczyzna usłyszał już zarzuty naruszenia na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym i spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie - podaje podkarpacka policja.

Naruszenie przez kierującego pojazdem na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym zagrożony jest mandatem karnym w kwocie 2 tys. zł.

Wjechał na przejazd kolejowy na czerwonym
Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś świadkiem wypadku?