Konserwator zabytków nie chce granitu na Mickiewicza w Rzeszowie

2019-06-25 15:20

Tadeusz Ferenc chce upodobnić kolejną uliczkę przyległą do Rynku do ulic Kościuszki i 3 Maja. Taki plan remontu nie podoba się konserwatorowi zabytków. Prezydent miasta nie może dojść z nim do porozumienia, dlatego postanowił zamontować intrygujące tabliczki. 

Tadeusz Ferenc nie zgadza się z decyzją konserwatora zabytków i chce pisać o tym na tabliczkach ustawionych w centrum miasta. Mowa o planowanym remoncie nawierzchni przyległej do Rynku ulicy Mickiewicza. Prezydent chce, by kostkę brukową zastąpiły tam granitowe płyty, co zdaniem konserwatora nie jest dobrym pomysłem. Mówi Maciej Chłodnicki z ratusza:

Zdaniem rzecznika prezydenta obecna kostka jest już mocno zużyta:

Prezydent rozmawia z konserwatorem, ale także szuka wsparcia poza regionem. Jak zdradził nam Chłodnicki, Ferenc pisze listy w tej sprawie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dodajmy, że granitowe płyty pojawiły się już na pobliskich ulicach 3 Maja i Kościuszki. Mickiewicza miałaby wpisywać się w ich klimat. 

Zobacz też: Rzeszów: Będzie pięciopoziomowy parking przy basenach ROSiR

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki