KORONAWIRUS na wakacyjnych spotkaniach modlitewnych! ZAKAŻENIA w Kalwarii Pacławskiej

i

Autor: pixabay.com/Engin_Akyurt

KORONAWIRUS na wakacyjnych spotkaniach modlitewnych! ZAKAŻENIA w Kalwarii Pacławskiej

2020-08-12 11:37

Koronawirus po Franciszkańskich Spotkaniach Młodych w Kalwarii Pacławskiej na Podkarpaciu. Zakażenia wykryto też u uczestników wakacyjnych spotkań modlitewnych pod Tarnowem. Organizatorzy proszą teraz o... modlitwę za chorych. Jak doszło do zakażeń? Co dalej z uczestnikami?

Wakacje to tradycyjny czas pielgrzymek, ale też stacjonarnych, modlitewnych spotkań dla osób młodych. Tego typu wydarzenia organizowane są niemal w każdej diecezji – przez lokalne duszpasterstwa czy zgromadzenia zakonne. W tym roku też się odbyły, choć w nieco innej formie. Efekt? Ogniska zakażeń wśród organizatorów i uczestników.

Wakacyjne spotkania modlitewne z KORONAWIRUSEM. Zakażenia w Kalwarii Pacławskiej

Tegoroczne Franciszkańskie Spotkaniach Młodych w Kalwarii Pacławskiej na Podkarpaciu odbywały się online. Skąd więc koronawirus? Rozprzestrzenił się wśród... organizatorów imprezy. Ci uczestniczyli w niej stacjonarnie, spędzając czas wspólnie. To właśnie tak zrodziło się ognisko zakażeń na FSM.

W Kalwarii Pacławskiej wydarzenie tworzyło kilkadziesiąt osób. Jak informowali organizatorzy, to biuro, biuro prasowe, liturgiczna służba ołtarza, bracia klerycy i schola. FSM trwały cztery dni – od 29 lipca do 1 sierpnia.

1 sierpnia zakończyło się 33. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w wersji on-line. Po powrocie do swoich domów grupy organizacyjnej stwierdzono wśród jej członków przypadki zakażenia koronawirusem. O sytuacji został poinformowany sanepid, który nałożył kwarantannę na wszystkich, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonymi. Prosimy Was o wsparcie i modlitwę – czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez organizatorów FSM.

Zabawa: Koronawirus na spotkaniach modlitewnych młodych

W diecezji tarnowskiej tamtejszy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zorganizował z kolei Miasteczko Modlitewne dla młodych w Zabawie. W wydarzeniu mogło brać około 200 osób. Wśród uczestników imprezy – już po jej zakończeniu – potwierdzono przypadki koronawirusa. Osoby, które miały kontakt z chorymi, trafiły na kwarantannę.

Jechał 190 km/h i rozmawiał przez telefon. Spieszył się na pogrzeb!