Koronawirus: Zarażona 27-letnia kobieta NIE ŻYJE! To pacjentka szpitala w Łańcucie. Kim była?

2020-03-20 13:33 mt
Koronawirus Lubelskie
Autor: Policja.pl

Dramatyczne wieści z frontu walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Nie żyje 27-latka. Kim była? To pacjentka szpitala w Łańcucie. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia – była w ciężkim stanie. Bezpośrednią przyczyną śmierci była sepsa.

AKTUALIZACJA:

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że – w związku z ustaleniami dotyczącymi przyczyn śmierci 27-latki – nie zalicza jej do grona osób zmarłych z powodu koronawirusa. Tym samym liczba zmarłych na COVID-19 w Polsce wynosi pięć osób.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="pl" dir="ltr">W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Przyczyną śmierci 27-letniej kobiety w szpitalu w Łańcucie nie był koronawirus, dlatego też nie jest uwzględniona w statystyce osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem.</p>&mdash; Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) <a href="https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1241020645707825153?ref_src=twsrc%5Etfw">March 20, 2020</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Wcześniej informowaliśmy:

Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Dramatyczne wieści z frontu walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Jest 11 nowych przypadków COVID-19. To oznacza w sumie 378 osób ze zdiagnozowanym koronawirusem SARS-CoV-2. Sześć z nich nie żyje.

Wśród nowych przypadków jest też jedna osoba z Podkarpacia – informuje Ministerstwo Zdrowia. To 18 przypadek koronawirusa w regionie.

Niestety, w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-latka zakażona koronawirusem. To szósta ofiara COVID-19 w Polsce. Była w stanie ciężkim.

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Podkarpackie: Druga ofiara śmiertelna koronawirusa

27-latka to druga śmiertelna ofiara koronawirusa na Podkarpaciu i szósta w Polsce.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 18. przypadek koronawirusa na Podkarpaciu. – To starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego, która jest hospitalizowana – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzeczniczka Ewy Leniart.

Nie żyje 27-letnia kobieta. Kim była? Media: osierociła dziecko

Zarażona 27-letnia kobieta nie żyje. Wcześniej urodziła dziecko – informuje portal stalowemiasto.pl. 27-latka miała niedawno urodzić w Nisku. Po wykryciu koronawirusa trafiła do Łańcuta. Na co dzień mieszka w gminie Janów Lubelski (woj. lubelskie). Więcej: Koronawirus. Zarażona 27-letnia kobieta NIE ŻYJE. Wcześniej urodziła dziecko?

Łańcut: Bezpośrednią przyczyną śmierci była sepsa

Bezpośrednią przyczyną śmierci nie był COVID-19, a sepsa – powiedział w rozmowie z Polsat News Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia. 27-latka z koronawirusem zmarła w szpitalu w Łańcucie.

Czytaj też: Masz grypę czy koronawirusa? Zobacz, jakie są podobieństwa i różnice

Na Podkarpaciu potwierdzono dotychczas 18 przypadków koronawirusa (w tym dwa śmiertelne). – Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 5019 osób, a 4472 są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 48 osób – informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki.

Pacjentka z Poznania zmarła na koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.