Koronawirus w Bełchatowie. Lawinowo rośnie liczba chorych

i

Autor: se.pl

Koronawirus Podkarpacie. 6657 osób pod nadzorem

2020-03-23 9:57

Jak wygląda sytuacja w związku z koronawirusem na Podkarpaciu? Jest najnowszy komunikat służb wojewody, Według niego 6657 osób pozostaje pod nadzorem.

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono już  29 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jedna osoba nie żyje, to 67-latek, który zmarł 15 marca. Nie żyje też 27-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem, jednak jak informuje Ministerstwo Zdrowia bezpośrednią przyczyną jej śmierci była sepsa.

Według najnowszych danych, jakie otrzymaliśmy od służb wojewody sytuacja przedstawia się następująco:

- Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 6657 osób, a 6516  są poddane kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 70  osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1200 testów. - czytamy w komunikacie.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

Fakty i mity o wirusie z Chin

Jak rzeszowianie spędzają kwarantannę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE