Koronawirus w Trójmieście. Wstrzymane przyjęcia ciężarnych w szpitalu na Zaspie w Gdańsku

i

Autor: Marcin Gadomski

Ministerstwo Zdrowia: Kolejny przypadek koronawirusa na Podkarpaciu

2020-03-22 21:53

W niedzielę, 22 marca w godzinach wieczornych, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych siedmiu przypadkach zakażenia koronawirusem, które potwierdzone zostały pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich jest jedna osoba z województwa podkarpackiego. Kim jest chory i jaki jest jego stan?

- Mamy 7 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 3 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i podkarpackiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 634/7 - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Kim jest nowy zarażony z województwa podkarpackiego?

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u mężczyzny w sile wieku z powiatu leżajskiego, który przebywa w ścisłej kwarantannie. To 29 przypadek zakażenia w województwie podkarpackim - poinformowało biuro prasowe Wojewody Podkarpackiego. 

Łącznie w Polsce zanotowano już 634 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, siedem osób zmarło. W najbliższych dniach liczba zakażonych ma rosnąć lawinowo - ostrzegał w mijającym tygodniu Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak można zarazić się koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Super Raport 20 marca 2020
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE