Koronawirus w Dębicy? Pacjenci czekają na wyniki badań

2020-03-13 11:43
Koronawirus w Dębicy? Pacjenci czekają na wyniki badań
Autor: jarmoluk / Pixabay.com

W szpitalu w Dębicy czekają na na wyniki testów na obecność koronawirusa. Pacjenci, u których podejrzewa się zarażenie SARS-CoV-2 zostali odizolowani od pozostałych pacjentów. Oddział Chirurgi Urazowej i Ortopedii jest objęty kwarantanną.

Jak dowiedziało się Radio ESKA, dębicki zespół opieki zdrowotnej  czeka na wyniki testów na obecność koronawirusa. W szpitalu przebywa kilku pacjentów, u których podejrzewa się koronawirusa u pacjentów.

- Pacjenci zostali wyizolowani, a wyniki powinny przyjść dzisiaj. W ramach środków ostrożności, szpital wstrzymał odwiedziny chorych oraz przyjęcia pacjentów. Dopuszczane są tylko nagłe przypadki. - informuje z-ca Dyrektora ds. ekonomicznych i pielęgniarstwa Marian Adamczyk 

Przypominamy, że według najnowszych danych na Podkarpaciu jest 5 osób zarażonych koronawirusem. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 937 osób, dla 267 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 osób.

Tych leków już z Polski nie wywieziesz. Czego może wkrótce zabraknąć w aptekach?

Koronawirus: Hiszpanie odcięli od świata szereg miast
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE