Koronawirus w szpitalach w Rzeszowie. W MSWiA 1 zgon i 6 przypadków

2020-08-06 18:51 AP
Koronawirus w szpitalach w Rzeszowie. W MSWiA 1 zgon i 6 przypadków
Autor: iira116 / Pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Podkarpacki sanepid podał informację o sytuacji w rzeszowskich szpitalach - Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA oraz MSWiA w których pojawiły się zakażenia koronawirusem. W ognisku koronawirusa związanego ze szpitalem MSWiA odnotowano 1 zgon.

Koronawirus. Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA 

Jak informuje podkarpacki sanepid, do dnia 3 sierpnia uzyskano ogółem 4 pozytywne wyniki w tym: u położnej i 3 u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego). Badaniami kontrolnymi objęto 235 osób z personelu i 58 pacjentek – wszystkie wyniki ujemne.

Koronawirus. Szpital MSWiA w Rzeszowie

Do dnia 5 sierpnia przebadano cały personel i pacjentów oddziału chirurgii. Ogółem w Szpitalu potwierdzono 6 dodatnich wyników, w tym 3 osoby z personelu medycznego oraz 3 pacjentów. W ognisku odnotowano 1 zgon.

Zobacz też: Zakażenia na festynie i rodzinnych imprezach. Ogniska zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu

- Pozostałe odnotowane przypadki na terenie miasta i powiatu są niepowiązane z ww. zachorowaniami. Dochodzenia epidemiologiczne są w toku. Ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 525 osób. Na dzień 6 sierpnia WSSE w Rzeszowie zaplanowała przebadanie 30 osób z kontaktu na terenie powiatu rzeszowskiego. - informuje Dorota Gibała, rzeczniczka WSSE w Rzeszowie.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 38 osób, 2574 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 504 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 101 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1500 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 828 osób wyzdrowiało.
Odnotowano 67 zgonów.

Pierwszy na świecie hybrydowy tor marsjański otwarto w Kielcach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.