Koszmarna śmierć w płomieniach. Nie żyje mężczyzna. Zginął w pożarze domu w Widaczu

i

Autor: KP PSP w Strzyżowie Koszmarna śmierć w płomieniach. Nie żyje mężczyzna. Zginął w pożarze domu w Widaczu

Koszmarna śmierć w płomieniach. Nie żyje mężczyzna. Zginął w pożarze domu w Widaczu

2021-10-25 9:58

Do pożaru domu doszło w Widaczu (Podkarpackie). Dziś (poniedziałek, 25 października) w nocy płomienie gasiło 9 zastępów straży pożarnych. Niestety, nie udało się uratować życia 80-letniego mężczyzny.

Pożar wybuchł w drewnianym domu w Widaczu w pow. strzyżowskim. Informację o pożarze strażacy otrzymali przed godz. 2.00 w nocy. Na miejsce natychmiast zostało zadysponowanych 9 zastępów straży pożarnych. Niestety, skutki pożaru są tragiczne.

- W momencie, gdy na miejsce przyjechali strażacy, ogniem objęty był cały drewniany dom. Z płonącego budynku wydostała się jedna osoba, której nic się nie stało. Poinformowała strażaków, że w budynku znajduje się jeszcze 80-latek - informuje bryg. Marcin Betleja, rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak relacjonują strażacy, po częściowym przygaszeniu ognia, weszli do środka i ewakuowali mężczyznę. Niestety, nie udało mu się uratować życia.

Dlaczego doszło do dramatu? Tego jeszcze nie wiadomo.

- Przyczyny pojawienia się ognia nie są znane i zostaną wyjaśnione. - mówi bryg. Marcin Betleja.

Od początku września podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do 160 pożarów w mieszkaniach i w domach. Pięć osób trafiło do szpitali z oparzeniami bądź w wyniku zatrucia dymami pożarowymi. Dwie osoby zginęły.

Czytaj też: Tragiczna śmierć 29-latka. Nie żyje wieloletni trener "Żegnamy człowieka niezwykle pogodnego"

- Rozpoczął się sezon grzewczy. Przestrzegamy: jest jeszcze czas, aby sprawdzić urządzenia, które na co dzień służą nam do ogrzewania naszych domów i mieszkań. Sprawdźmy także, czy przewody kominowe są drożne, czy nie ma w nich nagromadzonych sadz. - apeluje bryg. Betleja.

Tragiczny pożar domu w Widaczu. Nie żyje mężczyzna
Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej?