Krystian Herba z rekordem Guinnessa! Wjechał rowerem na najwyższy budynek Berlina!

2019-09-12 13:58 Bartosz Leja
Krystian Herba z kolejnym rekordem
Autor: materiały zawodnika / Krystian Herba Krystian Herba z kolejnym rekordem

Rzeszowski specjalista w akrobacjach rowerowych, znany z niesamowitych rekordów na całym świecie Krystian Herba, znów zapisał się na kartach sportowej historii. W Berlinie pobił własny rekord Guinnessa w ilości schodów pokonanych na rowerze.

To było kolejne niesamowite sportowe wyzwanie 38-letniego Krystiana Herby. Rzeszowianin postanowił pokonać jak największą ilość schodów budynku Park Inn by Radisson przy Alexanderplatz w Berlinie. Dotychczasowy rekord ustanowiony przez niego w 2016 roku wynosi 3461 schodów. Ustanowił go w Willis Tower w amerykańskim Chicago.

Tym razem, aby pobić własny rekord Guinnessa, Polak musiał kilkukrotnie pokonać berliński wieżowiec. Aby pobić swój wyczyn, musiał bez żadnej podpórki, sześciokrotnie pokonywać dystans z parteru na 35. piętro. Dodając do tego finałowy odcinek, łącznie daje to liczbę 215 pięter i 3581 schodów. Pomiędzy kolejnymi "okrążeniami", spędzał czas w windzie, gdzie także musiał utrzymywać się na rowerze.

Tak wyglądało pokonywanie przez niego kolejnych stopni:

Łatwo nie było. Ogromne zmęczenie, skurcze, a także bardzo wąskie przestrzenie były dodatkowym utrudnieniem. Całość jednak zakończyła się sukcesem. Krystian Herba pokonał najwyższy budynek w Berlinie w czasie 2 godzin, 4 minut i 9 sekund. Jednocześnie ustanowił więc nowy rekord świata i Rekord Guinnessa w w ilości schodów pokonanych na rowerze. Gratulujemy!

Co ciekawe, rekordzista już planuje zdobywanie kolejnych sportowych szczytów, niebawem jednak... powróci do swoich uczniów. Krystian Herba na co dzień pracuje jako nauczyciel w jednej z rzeszowskich szkół.

Krystian Herba z kolejnym rekordem
Autor: materiały zawodnika / Krystian Herba / Facebook Krystian Herba z kolejnym rekordem