Tragiczna śmierć

Krystian wjechał samochodem do rzeki. Spoczął w grobie razem z mamą. Ten gest wyciska łzy

2023-07-23 4:48

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci 37-letniego Krystiana K. z Gniewczyny Łańcuckiej na Podkarpaciu. Mężczyzna wjechał swoim samochodem do stawu należącego do jego rodziny. Gdy udało się zidentyfikować miejsce, gdzie znajduje się pojazd, było już za późno na jakąkolwiek pomoc. Co wykazało śledztwo?

Krystian K. mieszkał w Gniewczynie w powiecie przeworskim. Był ojcem dwóch chłopców. Rozwiódł się z żoną, ale bardzo kochał swoje dzieci. Rodzina mężczyzny to ludzie znani w okolicy. O samym Krystianie miejscowi wypowiadają się w różny sposób. Wielu jego znajomych zwraca uwagę, że 37-latek z pasją łowił ryby w prywatnym stawie swojej rodziny, który był usytuowany około kilometra od domu.

Niestety, nie wszystko w jego życiu układało się po jego myśli. Mężczyzna wychodząc z domu 21 lipca 2022 roku wziął kluczyki do samochodu i nie wrócił... Kiedy jego nieobecność się przedłużała, a telefon nie odpowiadał, rodzina powiadomiła policję o zaginięciu mężczyzny.

– Rodzina 37-letniego mieszkańca gminy Tryńcza zgłosiła zaginięcie mężczyzny, który wyjechał z domu i nie powrócił. Komisariat Policji w Sieniawie od razu podjął czynności, które miały na celu ustalenie miejsca pobytu zaginionego. Poszukiwania trwały do późnych godzin wieczornych. Kolejnego dnia rano wznowiono działania. Strażacy z PSP Przeworsk wraz ze specjalną grupą dronową przeszukiwali zbiorniki wodne. Podczas działań w Gniewczynie Łańcuckiej dron na terenie jednego z prywatnych stawów pod taflą wody wykrył samochód – relacjonował po zdarzeniu Mariusz Czyrny z przeworskiej policji. W pojeździe ujawniono ciało poszukiwanego Krystiana K.

Tragiczna śmierć Krystiana

Znajomi nie mają wątpliwości, że 37-latek mógł do stawu wjechać celowo, by odebrać sobie życie. Według sąsiadów mężczyzna nie mógł sobie poradzić z problemami, które go przytłaczały. Jaka była dokładna przyczyna śmierci? Na to pytanie odpowiedzi szukała przeworska prokuratura. Ustalenia śledczych wykazały, że nikt nie przyczynił się do śmierci Krystiana K., zatem sprawę zakończono.

- Prokuratura Rejonowa w Przeworsku nadzorowała śledztwo w sprawie zaistniałego w bliżej nieustalonym dniu, pomiędzy 21 a 23 lipca 2022 r. w Gniewczynie Łańcuckiej nieumyślnego spowodowania śmierci Krystiana K., tj. o przestępstwo z art. 155 Kodeksu Karego.( Art.  155.  - Nieumyślne spowodowanie śmierci - Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5- przyp. autora). Postępowanie zostało zakończone wydaniem w dniu 21 listopada 2022 r. postanowienia o umorzeniu śledztwa wobec braku znamion czynu zabronionego. Postanowienie to jest prawomocne - poinformowała nas  Magdalena Kurpiel zastępca Prokuratora Rejonowego z Przeworska.

Krystian K. spoczął w grobie ze swoją mamą. Na mogile wśród lampionów w których połyskują świeczki, jest znicz z podpisem: "Kochany Tato. Chociaż dzisiaj nie mogę przytulić się do Ciebie wiem, że mnie słyszysz przebywając w niebie" Z nagrobnej tablicy z wielkiej fotografii patrzy Krystian K. w swoim ślubnym garniturze, który delikatnie się uśmiecha,

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci Krystiana K. z Gniewczyny
Sonda
Boisz się śmierci?