Ksiądz po kolędzie

i

Autor: Shutterstock Ksiądz po kolędzie

Grozi mu 12 lat więzienia

Ksiądz napadnięty podczas kolędy na Podkarpaciu. Zatrzymano 37-latka

2023-01-13 9:03

W Jaśle na Podkarpaciu podczas odbywania wizyt duszpasterskich tzw. kolędy, ksiądz został napadnięty przez zakapturzonego mężczyznę! Okradł księdza, groził użyciem noża. Policjanci zatrzymali 37-latka, który przyznał się do zarzucanego czynu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w czwartek (29 grudnia 2022) w około godziny 19.00 na ulicy PCK w Jaśle. Zakapturzony mężczyzna napadł na księdza, który odwiedzał parafian. Zabrał księdzu saszetkę, w której znajdowały się kropidło i materiały duszpasterskie, po czym uciekł w pobliskie osiedla.

- Ze zgłoszenia, które otrzymaliśmy wynika, że ksiądz z kościoła pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Jaśle, który odwiedzał domy w związku z wizytą duszpasterską, po wejściu na jedną z posesji został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę, który podbiegł do niego, chciał wyszarpać mu teczkę, w której znajdowały się obrazki bożonarodzeniowe, kropidło i modlitewnik, dokumenty parafialne - informował nas komisarz Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Dziś (piątek, 13 grudnia 2023) policjanci poinformowali o zatrzymaniu napastnika.

- Policjanci pracujący nad rozwiązaniem tej sprawy ustalali świadków zdarzenia, zabezpieczyli monitoring i gromadzili materiał dowodowy. Weryfikowali także każdą otrzymaną informację, mogącą pomóc w ustaleniu sprawcy rozboju. W wyniku prowadzonych czynności policjanci z wydziału kryminalnego wytypowali i zatrzymali podejrzanego - przekazuje komisarz Piotr Wojtunik.

Mężczyzna w środę trafił do policyjnego aresztu. W czwartek podczas przesłuchania 37-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Jaśle zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzucam hasło: Ksiądz Izabela Sikora
Sonda
Czy przyjmujesz księdza po kolędzie w swoim domu?