Ksiądz zmarł w kościele, przygotowując się do mszy. Parafia w żałobie po śmierci ks. prał. Stanisława Janusza

i

Autor: Zespół Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie/pixabay.com Ksiądz zmarł w kościele, przygotowując się do mszy. Parafia w żałobie po śmierci ks. prał. Stanisława Janusza

Kościół

Ksiądz zmarł w kościele, przygotowując się do mszy. Parafia w żałobie po śmierci ks. prał. Stanisława Janusza

2023-03-07 9:19

Smutne informacje z Parafii pw. św. Wawrzyńca w Dynowie. Nie żyje ks. prałat Stanisław Janusz. Duchowny zmarł w kościele, przygotowując się do mszy w niedzielę (5 marca 2023). Miał 72 lata. Znana jest data pogrzebu.

Ks. prałat Stanisław Janusz zmarł w niedzielę (5 marca 2023) w kościele, przygotowując się do odprawienia mszy. Urodził się 3 kwietnia 1951 r. w Starej Dąbrowie k. Słupska, święcenia kapłańskie przyjął 5 czerwca 1977 r. w Przemyślu. Pracował jako wikariusz w Górnie k. Rzeszowa, Rzeszowie (pw. MB Różańcowej), Żołyni i Rzeszowie (pw. NSPJ). Pełnił funkcję proboszcza w Cisnej (1986-1988), w Pawłosiowie (1993-1995) oraz w Dynowie (1995-2021).

Ks. Stanisław Janusz studiował w Lublinie i w Rzymie. Przez kilka kadencji był dziekanem dekanatu dynowskiego. Odznaczony przywilejem EC. W 2003 r. został włączony do grona honorowych, a w 2012 r. do grona gremialnych kanoników Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej.

Pogrzeb zmarłego księdza odbędzie się w środę, 8 marca 2023 r. o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Dynowie. Ciało spocznie na cmentarzu komunalnym w Dynowie.

Parafianie są w żałobie po śmierci zmarłego duchownego.

- Straciliśmy dobrego duszpasterza, który zostanie w naszej pamięci, jako wierny sługa Boży, a także jako wieloletni przywódca duchowy i przyjazny człowiek. Dziękujemy. „Niech spoczywa w pokoju” - czytamy we wpisie zamieszczonym na fanpage Zespołu Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie.

Rodzina i koledzy odprowadzili Eryka do grobu
Sonda
Czy boisz się śmierci?