Książę  William w Rzeszowie.  Na pamiątkę dostał niezwykły prezent!

i

Autor: Urząd Miasta Rzeszowa Książę William w Rzeszowie. Na pamiątkę dostał niezwykły prezent!

Zawiśnie w Windsorze?

Książę William w Rzeszowie. Na pamiątkę dostał niezwykły prezent!

2023-03-22 18:07

Książę Walii William pojawił się w środę (22 marca 2023) w Rzeszowie. Następca brytyjskiego tronu wylądował w Jasionce po godzinie 13, skąd udał się do jednostki wojskowej 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie. W uroczystości uczestniczył również Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który przekazał niezwykły prezent na pamiątkę pobytu w Rzeszowie.

Książę William spotkał się tam z żołnierzami brytyjskimi i zaproszonymi gośćmi.

 - Jestem tutaj, ponieważ chcę osobiście podziękować polskim i brytyjskim żołnierzom współpracującym w bliskim i niezwykle ważnym partnerstwie. Chcę również złożyć hołd inspirującej postawie Polaków. Otworzyliście swoje serca dokładnie tak, jak otworzyliście swoje domy. Właśnie dlatego dziś po południu odwiedziłem Rzeszów, aby spotkać się ze stacjonującymi tam oddziałami i wysłuchać ich historii oraz wyrazić uznanie dla ich służby. Jestem poruszony ich pasją i wspólną determinacją w obronie naszej wspólnej wolności – przyznał Książę William.

W uroczystości uczestniczył również Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Podczas krótkiej rozmowy prezydent miał okazję opowiedzieć o opiece, jaką mieszkańcy Rzeszowa otoczyli uchodźców i pomocy humanitarnej Rzeszowa dla Ukrainy.

- Książę był żywo zainteresowany niespotykaną dotąd skalą pomocy uciekającym obywatelom Ukrainy. Był również pod ogromnym wrażeniem działań mieszkańców Rzeszowa – powiedział prezydent.

Prezydent podziękował także za obecność i działania żołnierzy brytyjskich w naszym mieście. Na pamiątkę wizyty w Rzeszowie, przekazał Księciu Williamowi specjalnie przygotowaną fotografię autorstwa Edwarda Janusza, przedstawiającą rzeszowski Ratusz.

Mam nadzieję, że rzeszowska fotografia zawiśnie w Adelaide Cottage w Windsorze- powiedział prezydent Fijołek.

Książę William w brytyjskiej bazie wojskowej na terenie lotniska w Rzeszowie
Sonda
Kto jest bardziej przystojny, William czy Harry?