Przemyśl. Łabędź Otello ma dwie kule w ciele! To kolejna ofiara głupiej zabawy człowieka [GALERIA]

2021-06-15 22:32
ŁABEDZ
Autor: Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Łabędź Otello w przemyskim Ośrodku Rehabilitacj Zwierząt Chronionych przeszedł wszytkie niezbędne badania

Kolejny królewski ptak trafił do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu. Niestety łabędź to ofiara człowieka, który mając wiatrówkę zrobił sobie z Otella strzelnicę! Dwie śrutowe kule tkwią w ciele zwierzaka. Weterynarze spróbują mu pomóc. Jednak czeka go bardzo długa i trudna walka. Weterynarze piszą o niechlubnym rekordzie poszkodowanych zwierząt przez tzw. "wiatrówki" - legalną broń, którą może nabyć niemal każdy.

Otello przebywa w przemyskiej lecznicy. Weterynarze zamieścili  poruszający wpis o ptaku i jego smutnej historii, która sprawiła, że łabędź jeszcze długo nie będzie mógł korzystać z wolności. Czeka go leczenie i bolesna rehabilitacja. Wszystko przez bestię, która postanowiła się zabawić!

- Nieczłowiek ma broń. Nieczłowiek ma cel. Nieczłowiek kocha zabijać. Otello Łabędź i symbol piękna.  Jak co dzień w swoim spokojnym świecie spożywa posiłek. Ostry przeszywający ból jest szybszy niż dźwięk pocisku. Otello próbuje uciec ..Nagle kolejny pocisk uderza i pali Jego ciało. Słabnie...Już nie odleci. Czuje, że zaraz umrze. Nieczłowiek odchodzi w szczęściu zwycięstwa. Otello odlicza czas. Przed Nim zabieg, płukanie żołądka, leczenie i bitwy.  Jeden ma broń drugi ma serce. Kto wygra?  Chcemy żeby Otello wygrał. Pomożesz? PS. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Chotylub za pomoc Otello.  Jeżeli możesz proszę ustaw stałą pomoc to dla nas potrzebne wsparcie i pewność kolejnych dni. Ataki na Zwierzęta z użyciem nielicencjonowanej broni co roku biją nowy niechlubny rekord bestialstwa. Przed Wami Otello- napisali pracownicy Ośrodka przedstawiając swojego nowego pierzastego podopiecznego.

Dzik Adaś w nowej odsłonie. Ma dziki dom, który pomoże mu wrócić na wolność

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE